هدر موبایل
1389/06/28 11:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نائب رئیس کمیسیون اجتماعی:

به‌زودی طرح اشتغال زنان سرپرست خانوار اجرایی می‌شود

**نائب رئیس دوم کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به طرح های مجلس مبنی بر کاهش نرخ بیکاری جامعه گفت: اجرای طرح اشتغال زنان سرپرست خانوار و مستمری بگیران از طرف وزارت رفاه و تأمین اجتماعی و همچنین حمایت دولت از مشاغل خانگی کاهش نرخ بیکاری جامعه را در پی دارد.

مهدی عیسی زاده نماینده مردم آذربایجان غربی، میاندوآب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود: اشتغال مشکل عمده جامعه امروز است و جدای از مشکل اشتغال زنان، برخی‌ مردان نیز بعنوان محور اصلی زندگی نیز با مشکل بیکاری مواجهند، لذا برای برطرف شدن این معضل اجتماعی و به حداقل رساندن آن، کمیسیون اجتماعی پیگیر مطالعات به حق جامعه از دولت خواهد بود.

عیسی زاده همچنین در ادامه اذعان داشت: یکی از طرح های در دست اجرای وزارت رفاه و تأمین اجتماعی اشتغال زائی است که درصورت اجرای آن طرح، نرخ بیکاری کاهش می یابد.

وی افزود: یکی دیگر از طرح های در حال اجرا، حمایت از مشاغل خانگی و همچنین بیمه بیکاران است که با شرایط و ضوابط خاص صورت می گیرد و دولت متولی اجرای آن است.

نماینده آذربایجان غربی، میاندوآب در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: در صورت اجرای شیوه جدید طرح استخدام آموزش و پرورش 36 هزار نفر از افراد شاغل در آموزش و پرورش از کار منفک می شوند لذا کمیسیون اجتماعی به طور جدی خواستار عدم تسویه حساب آموزش و پرورش با این افراد شده است و به وزیر آموزش و پرورش در این خصوص تذاکرات لازم را داده است.

وی  همچنین در ادامه افزود: کمیسیون اجتماعی با جدیت تمام پیگیر اشتغال زنان جامعه است و با رایزنی های صورت گرفته امیدواریم در سال آتی روزنه ای جدید برای اشتغال زایی بیشتر جوانان پیدا شود و شاهد رشد منفی نرخ بیکاری در جامعه باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet