خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/28 11:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی مقدم:

دولت مقدمات اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را فراهم کرده است

**رییس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی گفت: دولت مقدمات لازم را برای اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ها فراهم کرده است.

غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، فضای آرام را لازمه‌ی پیاده کردن قانون مهم هدفمند سازی یارانه‌ها دانست و اظهار داشت: پایین بودن نرخ تورم از جمله تمهیدات برای اجرای این قانون است که در شرایط حاضر نیز نرخ تورم یک رقمی را شاهد هستیم.

وی یادآور شد: پایین بودن نرخ تورم به معنای افزایش نیافتن قیمت کالاها نیست، بلکه به معنای آن است که کالاها با نرخهای ملایم‌تری افزایش قیمت پیدا می‌کند.

وی داشتن تمهیداتی برای تهیه کالاهای ضروری جهت متعادل نگه داشتن قیمتها را از دیگر ملاحظاتی دانست که دولت باید لحاظ کند.

نماینده مردم تهران خاطر نشان کرد: طبق خبرهایی که دارم دولت این تمهید را انجام داده و کالاهای ضروری را آماده کرده که اگر قیمتها نوسان یافت، با عرضه‌ی آنها، قیمتها را پایین نگه دارد.

مصباحی‌مقدم افزود: فراهم کردن مقدمات اداری و اجرایی نیز از دیگر اقدامات لازم برای اجرای این قانون است که دولت در این راستا اقدام کرده، به عنوان مثال کار تجهیز دستگاهها برای استفاده از کارت پول جهت پرداخت بهای بنزین را انجام داده است. همچنین تبدیل کنتورهای برق به کنتورهای سه زمانه از دیگر اقدامات در حال انجام است.

به گفته‌ی وی، فراهم کردن امکانات لازم و تسهیلات برای اصلاح ساختارهای تولیدی اقدام دیگری است که طبق اخبار و اطلاعات رسیده مذاکراتی با کارخانجات و شرکتها در این مورد شروع شده و مقدمات کار فراهم شده است.

نماینده‌ی تهران افزود: توسعه حمل و نقل عمومی نیز از دیگر اقدامات برای اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌هاست که اگر قیمت بنزین و گازوئیل گران شود مردم می‌توانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

وی در این راستا به توسعه مترو، توسعه خطوط اتوبوسرانی شهری و بین شهری اشاره و خاطر نشان کرد:‌تصور می‌کنم دولت به خوبی در حال آماده کردن شرایط برای اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌هاست.

به گفته‌ی وی، علی‌القاعده به دنبال واریز یارانه‌ها باید قیمتها به تدریج اصلاح شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet