آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو هیات رییسه:

رئیس‌جمهور از تریبون‌های بین‌المللی به خوبی استفاده می‌کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رییس جمهور تاکنون از تریبون های بین المللی به خوبی استفاده کرده است، گفت: احمدی نژاد با حضور خوب خود در مجمع عمومی سازمان ملل به تبیین مواضع اصولی ایران می پردازد.
شنبه 27 شهریور 1389 ساعت 12:29

حسین سبحانی نیا در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: سفر رییس جمهور به نیویورک در این مقطع با توجه به شرایط خاص بین المللی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: تحریم های اعمال شده علیه ایران، سوزاندن قرآن کریم و مذاکرات سازش از جمله مسائلی است که شرایط را برای استفاده خوب از تریبون جهانی مجمع عمومی سازمان ملل برای ما فراهم کرده است.

نماینده مردم نیشابور همچنین گفت: احمدی نژاد در سخنرانی خود می تواند به موضوعاتی همچون نظام ناعادلانه بین المللی ، نظام های پولی، مالی ، بانک جهانی ، دادگاه های بین المللی و حقوق بشری که امروز در اختیار نظام سلطه هستند اشاره کند و مردم آمریکا را در جریان این ناعدالتی ها که توسط دولت خود در سانسور خبری قرار گرفته اند، بگذارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه مواضع اصولی ایران مورد تائید بسیاری از کشورهای جهان است، تصریح کرد: تغییر ساختار سازمان ملل و شورای امنیت از موضوعات دیگری است که رییس جمهور در سخنان خود به آنها اشاره خواهد کرد.

سبحانی نیا ادامه داد: آمریکا با منفجر کردن برجهای دوقلو سالهاست که مردم عراق و افغانستان را مورد حملات خود قرار داده است و درحالی ادعای مبارزه با تروریسم را سر می دهد که از طالبان، ریگی، گروهک منافقین و پژاک حمایت می کند.

عضو هیات رییسه مجلس همچنین سفرهای گذشته احمدی نژاد به نیویورک را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: دیپلماسی، حضور و استفاده از فرصتهای پیش رو در عرصه بین المللی و تلاش برای دستیابی به منافع ملی است لذا استفاده از تریبونهای بین المللی ابزار خوبی برای رفع سوء تفاهمات و شبهات است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000