شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/06/28 12:37:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس:

ماده 24 لایحه حمایت از خانواده حذف شد

**عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار داشت : در بررسی سه ماده لایحه حمایت از خانواده که به کمیسیون حقوقی و قضائی ارجاع شده بود، اعضای این کمیسیون تصمیم گرفتند ماده ۲۴ لایحه حمایت از خانواده را حذف کنند.

"سید مصطفی طباطبایی نژاد" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص 3 ماده ارجاع  شده لایحه حمایت از خانواده به کمیسیون حقوقی و قضایی گفت:این 3 ماده با اصلاحاتی تقدیم مجلس شده است که پس از اتمام تعطیلات مجلس در صحن علنی به رای نمایندگان  گذاشته می شود.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص این تغییرات گفت: تغیرات در ماده 22 که مربوط به ثبت ازدواج موقت می شود بیشتر عبارتی است،در این ماده ثبت ازدواج موقت به 2 مورد رضایت طرفین و فرزند دار شدن زوجه منوط شده است و در غیر این 2 حالت ضرورتی برای ثبت وجود ندارد.

وی  در خصوص تغییرات اعمال شده ذر ماده 23 لایحه حمایت از خانواده با اشاره به 10 شرط ازدواج مجدد مرد که در این ماده لحاظ شده بود گفت: شرط  هفتم این ماده که می گوید در صورت سوء رفتار و یا سوءمعاشرت زن به حدی که ادامه زندگی را برای مرد غیر قابل تحمل کند مرد می تواند ازدواج مجدد داشته باشد ،حذف شده است.

طباطبایی نژاد همچنین در رابطه با ماده 24 این لایحه که مربوط به تقسیم مهریه به دو بخش متعارف و غیر متعارف است گفت:در تغییراتی که کمیسیون ایجاد کرد این ماده از لایحه حمایت از خانواده حذف شد است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet