هدر موبایل
1389/06/28 12:46:00
سرویس فرهنگی
عیسی زاده در گفتگو با خانه ملت :

آموزش مسائل قبل از ازدواج به جوانان موجب کاهش آمار طلاق می‌شود

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مشکلات اقتصادی و فرهنگی و نداشتن آگاهی لازم جوانان از ازدواج و مسایل مربوط به آن را از دلایل مهم افزایش آمار طلاق دانست.

"مهدی عیسی زاده" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت افزایش 6 برابری تعداد زنان مطلقه در جامعه را به دلیل پایین آمدن آستانه تحمل جامعه دانست و گفت: در گذشته آستانه تحمل جامعه به دلیل کم تر بودن مشکلات بسیار بالاتر از امروز بود و زوجین نیز بیشتر از خطاهای  همدیگر چشم پوشی می کردند.

نماینده میاندوآب در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه امروزه طرفین بسیار زود رنج شده اند و با کوچکترین مشکلی ساز جدایی را کوک می کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی در افزایش آمار طلاق بسیار موثر است ادامه داد: البته توقعات جوانان امروزی از زندگی بسیار بالاست و عدم دستیابی آنها  به آرمان های مورد نظرشان عموما سرانجام زندگی آنها را به جدایی و طلاق می کشاند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه آمارها نشان دهنده افزایش سن ازدواج در جوانان و بی میلی آنها نسبت به ازدواج است گفت: باید با یک برنامه ریزی بخشی از مشکلات مثل مشکل مسکن و بیکاری که از موانع ازدواج جوانان است رفع شود.

عیسی زاده همچنین مشکلات فرهنگی را از دلایل موثردر افزایش آمار طلاق دانست و گفت: با دادن آموزش های لازم قبل ازازدواج به جوانان و خانواده های آنها می توان بخشی از مشکلات فرهنگی را حل کرد.

وی تاکید کرد:می توان به جای واحد های درسی اضافه و بی اهمیت در دبیرستان و دانشگاه واحد هایی درسی که به آموزش ازدواج و مسایل مربوط به آن می پردازد را به جوانان آموزش داد.

عیسی زاده با اشاره به ماده 23 لایحه حمایت از خانواده در خصوص علت طلاق در سنین بالا اظهار داشت: در جامعه ایران یکی از مهمترین دلایل طلاق در سنین بالا  ازدواج مجدد مرد است و به شخصه شاهد جدایی زوجین زیادی در سنین 50 تا 60 سال به این دلیل بوده ام.

در روزهای گذشته خبرگزاری ها از آمار یک میلیونی مردان  و 6 میلیونی زنان مطلقه خبر داده اند.  از سوی دیگر آمارها از وجود 5/9 میلیون مرد مجرد (سنین 20 تا 34 ساله) و هفت میلیون دختر مجرد (15 تا 29 ساله) در کشور حکایت دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet