هدر موبایل
1389/06/28 12:50:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون کشاورزی :

قاچاق دام زنده از مرزهای شرقی ادامه دارد

**با وجود انتقادات فراوان مردم و تاکیدات مکرر نمایندگان مجلس و مسئولان شبکه بهداشت کشور، قاچاق دام زنده از مرزهای شرقی همچنان ادامه دارد و موجب شیوع مجدد بیماری تب کنگو نیز شده است.

"عباس رجایی"  نماینده اراک ،کمیجان و خنداب و رییس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به قرار داشتن موضوع تحقیق و تفحص از واردات دام زنده در دستور کار این کمیسیون، گفت: موضوع واردات و بخصوص قاچاق دام زنده از موضوعات مهمی است که متاسفانه زیان‌هایی را هم در زمینه اقتصاد و هم در زمینه بهداشت به کشور وارد کرده است.

نماینده مردم اراک با تاکید بر اینکه قاچاق دام زنده به کشور متوقف نشده است، گفت: متاسفانه قاچاق دام زنده از مرزهای شرقی به داخل کشور همچنان ادامه دارد.

رییس کمیسیون کشاورزی همچنین با انتقاد از نیروی انتظامی، افزود: انتظار مردم و نمایندگان آنان این بود که بعد از تاکیدات فراوان در مورد جلوگیری از واردات و قاچاق دام زنده به کشور، دستگاه‌های مسئول و بخصوص نیروی انتظامی نسبت به واردات و حمل و نقل دام زنده در کشور حساس باشند و جلوی حمل و نقل دام بدون مجوز را بگیرند که متاسفانه همچنان شاهد کم کاری در این زمینه هستیم.

رجایی با بیان این مطلب که نهادهای مسئول باید پاسخگوی تبعات واردات و قاچاق دام زنده به کشور باشند، افزود: وزارت بازرگانی، وزارت جهادکشاورزی، سازمان دامپزشکی و نیروی انتظامی بصورت مستقیم در مورد موضوع واردات و قاچاق دام زنده مسئول هستند و باید حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشند.

موضوع واردات دام زنده بعد از اینکه موجب شیوع برخی بیماری‌های مشترک میان انسان و دام در کشور شد و مسئولان دامپزشکی منشا آن را دام‌های وارداتی یا قاچاق شده، عنوان کردند در صدر توجه افکار عمومی قرار گرفت. در همین راستا مجلس شورای اسلامی طرحی را برای تحقیق و تفحص از واردات دام زنده آماده کرده و در مرحله جمع آوری اطلاعات آنان است، با این وجود همچنان اخبار قاچاق دام زنده از مرزهای شرقی به گوش می‌رسد وشیوع دوباره تب کنگو نگرانی‌های جدیدی را نسبت به این موضوع برانگیخته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet