شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/28 13:32:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم آستانه اشرفیه خبر داد

50 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در راستای توسعه صنعت استان گیلان

**نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و عضو کمیسیون صنایع مجلس در راستای اخبار این حوزه اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته در هفته گذشته مقرر گردید تا اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و چندین معاون از وزارت صنایع و معادن در هفته جاری مهمان استان گیلان باشند تا با حضور این افراد و متولیان مربوطه مشکلات صنعتی استان گیلان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

"محمدمهدی صادق"  نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه گلچین امروز افزود: مقرر گردیده تا در این سفر مشکلات و مسائل صنعتی استان گیلان خصوصاً شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر مورد ارزیابی  قرار گیرد و در ادامه به واسطه این حضور چند پروژه مهم در این شهرستان‌ها کلنگ‌زنی گردد.

صادق خاطرنشان کرد: واحدهایی که بناست عملیات کلنگ‌زنی آنها صورت گیرد مشمول یک تا 2 واحد صنعتی است که می‌توانند موجبات اشتغال 500 تا 600 نفر را فراهم کنند و این واحدها با سرمایه‌گذاری بالغ بر 40 تا 50 میلیارد تومان عملیاتی شده‌اند.

به گفته صادق احداث این پروژه‌ها و عملیاتی شدن آنها تغییر و تحولات گسترده‌ای در شهر پدید می‌آورد.

عضو کمیسیون صنایع در مورد طرح و اسکله ‌بندرکیاشهر و واگذاری آن به سازمان بنادر و کشتیرانی اظهار داشت: در روز شنبه این مراسم با حضور مدیران سازمان شیلات و بنادر و دریانوردی و استاندار و فرماندار گیلان برگزار گردیده و مدیریت این بندر در قالب یک اسکله تجاری، مسافربری و صیادی به سازمان بنادر و کشتیرانی واگذار می‌شود.

صادق اظهار داشت: پروژه تغییر کاربری اسکله کیاشهر یک پروژه مهم و حیاتی برای این شهرستان است و با تلاش‌های مستمر به این مرحله رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح توسعه حرم آقا سیدجلال‌الدین اشرف به عنوان یک پروژه اقتصادی و فرهنگی در آستانه اشرفیه تقریباً مراحل اجرایی آن شروع شده و کار آزادسازی مناطق مسکونی و واحدهای تجاری آن انجام گرفته و تاکنون حدود 6 میلیارد تومان برای این طرح سرمایه‌گذاری اختصاص یافته است.

به گفته صادق اقدامات خوب و چشمگیری در بخش صنعت این استان صورت گرفته به طوری‌که با ایجاد و احداث واحدهای صنعتی در شهر نقرده این شهرستان یک تحول عظیم و گسترده در بخش اقتصادی آن ایجاد خواهد شد.

این نماینده مجلس در ادامه به بحث مشکلات کشاورزان آستانه‌اشرفیه در خصوص هجوم کرم ساقه‌خوار و آسیب‌دیدگی محصولات شالیکاران اظهار داشت: هجوم این آفت و رشد سریع آن موجبات کاهش محصولات کشاورزان را پدید آورد و از آنجایی که از نظر متولیان بیمه این آفت در جرگه خسارت‌های یادشده لحاظ نمی‌شود بنابراین این مشکلات ضررهای فراوانی را به کشاورزان زده است.

صادق افزود: از سوی دیگر بحث آبرسانی و تأمین آب زراعی کشاورزان و مزارع آنها از جمله معضلاتی بوده که تاکنون اقدامات گسترده‌ای برای رفع آن صورت گرفته است.

اعضا کمیسیون صنایع مجلس در سفری سه روزه به استان گیلان، جهت بازدید و بررسی وضعیت صنعت و معدن ،امروز شنبه 27 شهریور وارد این استان شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet