هدر موبایل
1389/06/28 13:34:00
سرویس اقتصادی
لاهوتی:

شهرک صنعتی جدید لنگرود افتتاح می‌شود

**نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور اعضای کمیسیون صنایع و معاونان وی در استان گیلان گفت: به این مناسبت شهرک صنعتی جدید لنگرود افتتاح می‌شود که مساحت آن بالای ۱۰۰هکتار بوده و سومین و بزرگترین شهرک صنعتی این منطقه محسوب می‌شود که در حال‌‌حاضر ۳۰ هکتار از زمین موردنیاز این شهرک خریداری شده است.

"مهرداد لاهوتی"  نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه گلچین امروز تصریح کرد: در حال حاضر در لنگرود دو شهرک صنعتی و یک ناحیه صنعتی با مساحت‌های 15 و 50 هکتاری داریم اما شهرک صنعتی جدید که از مصوبات استانی محسوب می‌شود، در صورت فعال شدن صنایع بزرگ در آن می‌تواند حجم زیادی از بیکاری منطقه را پوشش دهد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به آخرین پیگیری‌های خود در حوزه انتخابی گفت: در جلسه‌ای که با دکتر بقایی رئیس سازمان میراث فرهنگی داشتم سه موضوع مهم را در این حوزه مورد پیگیری قراردادیم.

وی اظهارکرد: پیگیری طرح‌ تله‌کابین شهرستان لنگرود و همچنین یک پروژه گردشگری در چمخاله که با سرمایه‌گذاری 200میلیارد تومانی، در بین طرح‌های گردشگری شهرهای شمالی منحصر به فرد است را پیگیر شدم تا مشکلات آن بررسی و موانع اجرایی رفع شد.

وی خاطرنشان‌کرد: مشکل بافت فرسوده شهر لنگرود  دیگر موضوع مورد پیگیری‌ام است که در این خصوص جلسه‌ای با مهندس صادقی معاون وزیر مسکن داشتم که براساس توافق صورت گرفته یک‌میلیارد تومان از هزینه بازسازی بافت فرسوده شهر لنگرود را ایشان متقبل شدند.

عضو کمیسیون عمران تصریح‌کرد: برای تأمین منابع بازسازی بافت فرسوده شهرستان لنگرود یک‌میلیارد تومان از منابع استانی و یک‌میلیارد تومان نیز از منابع شهری اختصاص داده شده است و طی توافق با سازمان میراث فرهنگی به خاطر وجود یک پل میراثی در بافت شهرها 300میلیون تومان نیز از این محل تأمین شده است.

لاهوتی خاطرنشان کرد: جمعاً 3 میلیارد و 300میلیون تومان برای بافت فرسوده شهر لنگرود اختصاص یافته است که برای شروع رقم خوبی محسوب می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet