هدر موبایل
1389/06/28 13:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دهقان:

رییس‌جمهور پشت صحنه اقدامات توهین آمیز اخیر را در سازمان ملل برملا کند

**عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: باید دستی را که پشت صحنه اقدامات توهین آمیز اخیر در عرصه جهان است برملا کنیم و این مهمترین موضوعی است که باید در سازمان ملل مطرح شود.

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به نیویورک، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برای دشمنان اسلام و برخی از کشورهای غربی به عنوان کشوری تاثیر گذار در جهان اسلام و حتی تاثیر گذارترین کشور در عرصه بین‌المللی شناخته شده است.

وی افزود: هر تصمیمی در جهان اسلامی طبیعتا بدون نقش جمهوری اسلامی ایران به نتیجه نخواهد رسید.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: ما به عنوان یکی از کشورهای اسلامی از رفتاری که در این چند ساله اخیر از سوی برخی کشورها در راستای توهین به اسلام، رهبران اسلامی و به ویژه کتاب مقدس مسلمان صورت گرفته ناخرسندیم و جهان اسلامی نیز نسبت به این موضوع معترض است.

دهقان با بیان اینکه باید دستی را که پشت صحنه این اقدامات توهین آمیز در عرصه جهان است برملا کنیم، خاطرنشان کرد: این دست همان دست صهیونیست و برنامه‌ریزان برای منفور کردن اسلام و بقای سلطه صهیونیست در جهان است که باید برملا شود و این مهمترین موضوعی است که باید در سازمان ملل مطرح شود.

این نماینده مجلس هشتم همچنین تصریح کرد: احمدی‌نژاد در این اجلاس باید به عنوان نماینده ملت ایران و یکی از نمایندگان حکومت اسلامی در این اجلاس سخنرانی ‌کند.

وی افزود: ما در 32 سال گذشته به کمک اسلام و مکتب اسلامی توانسته‌ایم قدرت جمهوری اسلامی ایران را نشان دهیم و ایران را به عنوان یک هویت ویژه در جهان مطرح کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: تاکید بر مکتب اسلام و امت اسلامی در سازمان ملل هویت ایران را بیش از گذشته در جهان اسلام مستحکم‌ می‌کند.

دهقان با اشاره به اینکه بهتر است در این اجلاس به جای اینکه ما به نمایندگی از ایران باستان صحبت کنیم؛ به نمایندگی از جهان اسلام و مکتب اسلامی سخن بگوییم.

دهقان ادامه داد: تقلیل دادن جایگاه ایران از نمایندگی مکتب اسلامی به نمایندگی مکتب ایرانی یک اشتباه است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه اندیشه امام مرزهای مختلف را درنوردیده است، گفت: ما دیگر به ایران محدود نیستیم بلکه جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام مطرح است و نقش آفرینی می‌کند.

وی افزود: بحث دورویی در غرب در خصوص آزادی اندیشه، فکر و عقیده و رفتارهای غیر انسانی و ضد عقلی و فکری در آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی پارادوکسی است که همه اندیشه‌های غربی و لیبرال دموکراسی را زیر سؤال می‌برد.

این نماینده مجلس هشتم خاطرنشان کرد: حقوق ملت ایران و دست درازی ناجوانمردانه آنها به کشورمان و مباحثی در خصوص حقوق هسته‌ای ملت ایران و تحریم‌های غیر قانونی برخی از کشورها علیه ایران از جمله مباحثی است که باید از سوی رئیس جمهور در این سفر مطرح شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet