حلول ماه ربیع الاول
1389/06/28 15:15:00
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا در تشریح فرمایش امام خمینی مبنی بر در راس امور بودن مجلس؛

مجلس مانع خودمحوری و استبداد در کشور است

**عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروز نیز همچون گذشته مجلس در راس امور است خاطرنشان ساخت: اظهارت اخیر رییس جمهور در خصوص جایگاه مجلس کم لطفی ایشان در تفسیر فرمایشات بنیانگذار انقلاب است.

"حسین سبحانی نیا" نماینده مردم نیشابور در گفتگو با خبرنگار خانه ملت فرمایشات امام را جامع و کامل دانست و اظهار داشت: نکاتی که امام (ره) در رابطه با اشخاص یا قوا فرموده‌اند حساب شده و با آینده‌نگری مطرح شده است.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی تاکید زیادی برحفظ جایگاه مجلس داشتند، گفت: دلیل تاکیدات ایشان این بود که مجلس منتخب همه ملت است و سلامت مجلس قطعا در سلامت نظام نقش بسیار موثری خواهد داشت.

سبحانی نیا، مجلس را خانه امید ملت دانست و تصریح کرد: چه در نظام پارلمانی با حضور نخست وزیر و چه در نظام پارلمانی با حضور رییس جمهور، مجلس مجلس است و همیشه هم باید در راس امور باشد.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه امروز نیز همچون گذشته مجلس در راس امور است، ادامه داد: اظهارت اخیر رییس جمهور در خصوص جایگاه مجلس کم لطفی ایشان در تفسیر فرمایشات بنیانگذار انقلاب است.

سبحانی نیا با اشاره به اینکه حضور مجلس از بروز خودمحوری و استبدادگری در کشور جلوگیری خواهد کرد،خاطر نشان ساخت: باید جایگاهی در کشور وجود داشته باشد تا همه احساس کنند جایگاهی هست که می تواند جلوی بی قانونی‌ها را بگیرد، از وزرا، رییس جمهور و سایر مسئولین سوال کند، تذکر دهد، استیضاح کند و... و این وظیفه ای است که نظام جمهوری اسلامی به قوه مقننه واگذار کرده است.

وی در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ وحدت بین قوا گفت: با وجود اینکه در قانون اساسی براستقلال قوا تاکید شده است اما تعامل و همکاری بین این سه قوه در پایداری و حفظ نظام بسیار مهم و اساسی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به شرایط حساس کشور در عرصه بین المللی اشاره کرد و اظهار داشت: دشمنان جمهوری اسلامی از کوچکترین مساله برای ضربه زدن به ما استفاده می کنند بنابراین باید با هوشیاری بیشتری حرکت کنیم و بهانه به دست دشمنان ندهیم.

عضو فراکسیون روحانیت افزود: اختلاف دیدگاه همیشه وجود دارد اما منافع و مصالح کلی نظام را نباید قربانی اینگونه اختلاف نظرها کنیم و در هر شرایطی باید در تعامل و همکاری با یکدیگر نظام جمهوری اسلامی را حفظ کنیم.

   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet