هدر موبایل
1387/02/29 15:20:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار نماینده پارلمان بوسنی:

حضور نیروهای بیگانه درمنطقه بر پیچیدگی اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی می‌افزاید

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران غرب و شرق خود شاهد بحران‌هایی است که توسط آمریکا و سایر عوامل خارجی ایجاد شده است، تصریح کرد: حضور نیروهای بیگانه در منطقه بر پیچیدگی اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی می‌افزاید.

"باقر عزت بگوویچ" نماینده پارلمان بوسنی و هرزگوین ظهز روز یکشنبه با "علاءالدین بروجردی" رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خانه ملت، در ای دیدار ابتدا بروجردی با اشاره به روابط خوب جمهوری اسلامی ایران  و بوسنی و هرزگوین، وجود ثبات و آرامش در بوسنی را پس از دوران جنگهای داخلی این کشور، موجب خرسندی ملت و مقامات کشورمان دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از استقلال بوسنی و آرامش در این کشور حمایت کرده است.

وی با تاکید بر نقش موثر پارلمان ها در توسعه همکاری ها و مناسبات دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، ابراز امیدواری کرد که ارتباطات و تبادل نظر بین مقامات پارلمانی در سطوح مختلف بین دو کشور همواره استمرار داشته باشد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه هم‌چنین با اشاره به مسایل عراق و افغانستان گفت: جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ حساسی واقع شده و در غرب و شرق خود شاهد بحران‌هایی است که توسط آمریکا و سایر عوامل خارجی ایجاد شده است.

وی در ادامه ابراز عقیده کرد که حضور نیروهای بیگانه در منطقه بر پیچیدگی اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی می‌افزاید.

در ادامه‌ این دیدار، هم‌چنین "باقر عزت بگوویچ"، نماینده‌ پارلمان بوسنی و هرزگوین گفت: ایران کشور بزرگ و مهمی در منطقه و جهان به شمار می‌رود و مردم و مقامات بوسنی معتقدند مردم ایران دوست واقعی بوسنی و هرزگوین هستند.

وی با اشاره به روابط خوب بین مجالس دو کشور اظهارداشت: پارلمان‌ها نقش بسیار مهمی در توسعه‌ همکاری‌ها و روابط فی‌مابین در تمام زمینه‌ها دارند و باید از تمام ظرفیت‌ها برای گسترش مناسبات بهره برند.

نماینده‌ پارلمان بوسنی و هرزگوین با اشاره به موضوع عراق گفت: ملت عراق یک بار در زمان صدام و یک بار هم توسط آمریکا و با حضور نیروهای اشغالگر مصائب مختلف را تحمل کرده و اکنون وقت آن است که با خروج بیگانگان برای خود به طور مستقل تصمیم‌گیری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet