ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/28 13:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ساری:

استکبارستیزی و مقابله با زیاده‌خواهی‌های دشمن، از افتخارات دوران دفاع مقدس تلقی می‌شود

**یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: دفاع مقدس یکی از طلایی‌ترین دوران تاریخی ما از حیث با معنویت بودن کشور است، چرا که آن زمان کشور مملو از معنویت و سرشار از صفا و همدلی و وفاق بود، و اقتدار اسلام و ایران را نشان می‌داد.

رمضان شجاعی‌کیاسری در ارزیابی از چگونگی بهره‌گیری از ارزش‌های دفاع مقدس در سیاست‌گذاری‌ها، روش و منش‌ها به ایسنا، گفت: باید دوران دفاع مقدس در اذهان و افکار نسل‌ها و عصرهای آینده ثبت و ضبط شود و این کار به اقدامات جدی و عنایت و حمایت بیشتری نیاز دارد.

به اعتقاد نماینده مردم ساری، با کار فرهنگی و معرفی نمونه‌های ایثار و جهاد و شهادت و نهادینه کردن این فرهنگ می‌توان مجددا این ارزش‌ها را احیا و به نسل‌های آینده منتقل کرد.

وی با تاکید بر فراموش شدن برخی ارزش‌های دوران دفاع مقدس نیز خاطرنشان کرد: آن چیزی که از دفاع مقدس فراموش شده، نشان‌های اقتدار و افتخار رزمندگان و شهدا و ایثارگری‌ها و شجاعت آنهاست که باید در تاریخ ثبت و ضبط شود.

این نماینده مجلس اظهار کرد: لیاقت و شایستگی جوانان مسلمان ایرانی باید در تاریخ به عنوان یک نگین طلایی بدرخشد و امید است که به عنوان یک معیار و شاخص برای ارزیابی زمان‌های بعدی‌مان تلقی شود.

شجاعی‌کیاسری در عین حال تاکید کرد: صفا و خلوص رزمندگان، و بینش عمیق آنها و هم‌چنین رشادت شهدای ما در تاریخ که جزو مظلوم‌ترین و در عین حال شگفت‌سازترین پیام‌آوران پیام زیبای صلح و دوستی بوده و زیر بار استکبار و قدرت قدرت‌های استکباری نرفتن باید به نسل‌های بعدی به نحو احسن منتقل شود. استکبار ستیزی و مقابله با زیاده‌خواهی‌های دشمن جزو امتیازات و افتخارات دوران دفاع مقدس تلقی می‌شود که قضاوت ما نسبت به این دوران تاریخی در جایگاه ویژه قرار دارد.

وی در پایان با اشاره به حضور خود در ایام جنگ و دفاع مقدس نیز گفت: در آن زمان در قالب نیروی تبلیغی - رزمی در خدمت رزمندگان اسلام در فعالیت‌های آموزش و دینی بودم که خاطرات زیادی از آن دوران وجود دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet