خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/06/28 15:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم ماهشهر:

خوزستان مناسب‌ترین شرایط را برای انتقال سازمان بنادر و دریانوردی دارد

**نماینده‌ مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: خوزستان با وجود دارا بودن بیشترین بنادر در کشور، مناسب‌ترین شرایط را برای انتقال سازمان بنادر و دریانوردی دارد.

خلیل حیات‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب اظهارکرد: خوزستان از استان‌های بندری به شمار می آید که دارای بیشترین بندرگاه و ساحل دریایی است.

وی افزود: استان‌های خوزستان و هرمزگان از نظر امکانات کشتی‌رانی، شیلات و خطوط کشتی‌رانی بستر مناسبی برای انتقال سازمان بنادر و دریانوردی دارند.

حیات‌مقدم با اشاره به این که قبل از انقلاب شیلات به 2 قسمت شمال و جنوب تقسیم شده بود، خاطرنشان کرد: موقعیت سازمان بنادر و دریانوردی به دلیل متفاوت بودن زیست‌گاه‌های مختلف در کشور ما، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی تصریح کرد: باتوجه به گستردگی و نفوذی که تعدادی از آن ادارات در تهران دارند، بعید می‌دانم دولت بتواند به سادگی آن‌ها را از تهران خارج کند.

حیات‌مقدم در مورد امکانات موجود حمل و نقل در استان گفت: استان خوزستان از نظر امکانات حمل و نقل ریلی، دریایی و هوایی ضعیف است ولی با این وجود از استانی همانند بندرعباس از این نظر قوی‌تر و پرسابقه‌تر است.

وی افزود: ما همواره شاهد بازدیدهای مستمر معاون وزیر از صنایع پتروشیمی ماهشهر هستیم که این بازدیدها نشان دهنده‌ اهمیت این شهر بندری است.

حیات مقدم ادامه داد: وجود کارخانه‌های فراوان در این مناطق، حضور بیشتر مسوولان بالا رتبه را می‌طلبد.

نماینده مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نزدیکی و همسایه بودن استان خوزستان با کشورهای مثل عراق و کویت و ایجاد روابط تجاری از دیگر دلایل انتقال سازمان بنادر و دریانوردی به استان خوزستان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet