خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/28 15:06:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آرین‌منش:

برای رسیدن به وحدت، نقاط مشترک‌مان را تقویت کنیم

**نماینده‌ی مردم مشهد در خانه ملت گفت: مقام معظم رهبری برای ایجاد وحدت حقیقی در جامعه، توجه به نقاط مشترک را مورد توجه قرار داده و بر تقویت آنها تاکید کردند.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان و تاکید مجدد ایشان بر عملی کردن وحدت در جامعه گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار موضوع اتحاد و وحدت حقیقی و این‌که بایستی وحدت را در جامعه به صورت عملی تحقق بخشیم را مطرح کردند و راهکاری نیز در این زمینه ارایه دادند.

وی افزود: آن راهکار این است که برای رسیدن به وحدت، نقاط مشترک‌مان را مورد توجه قرار دهیم و آنها را تقویت نماییم و جلوه‌هایی از وحدت عملی را مخصوصا مسوولان عالی‌رتبه‌ی نظام در منظر مردم قرار دهند. در این رابطه باید گفت اولا لازم است به درستی مفهوم وحدت را در جامعه تبیین کرده و عوامل و مولفه‌های وحدت‌بخش را در جامعه شناسایی نماییم.

آرین‌منش با تاکید بر بحث وحدت میان قوای سه‌گانه و سران نظام که می‌توانند نقش الگویی برای مردم داشته باشند، گفت: در این راستا باید عوامل و مولفه‌ها شناسایی شده و در جهت رهنمود مقام معظم رهبری گام‌های عملی برداشته شود. در این راستا لازم است مولفه‌هایی نظیر خداباوری، حق‌طلبی، عدالت‌خواهی، ظلم‌ستیزی و مولفه‌هایی مانند توجه به اصول قانون اساسی و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، هم‌چنین ترجیح مصالح ملی بر منافع فردی و گروهی، لزوم دشمن‌شناسی و نقد منصفانه و عالمانه را مورد توجه قرار دهیم.

نماینده‌ی مردم مشهد خاطرنشان کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند اصلی و فرعی کردن مسائل یا اولویت‌بندی آنها باید مورد توجه قرار گیرد و در گفت‌وگوها و تعاملات در این مسیر حرکت کنیم.

به گفته‌ نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، یکی دیگر از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد، پرهیز از طرح سخنان تفرقه‌انگیز و تفرقه‌افکنانه و چالش‌برانگیز به‌خصوص از سوی دولتمردان و به‌ویژه از سوی روسای قوای سه‌گانه است.

وی بار دیگر با تاکید بر پرهیز از طرح مسائل بی‌فایده و یا کم‌فایده از سوی روسای قوا و نمایندگان مجلس و دولتمردان، این مساله را یک ضرورت جدی و انکارناپذیر برای رسیدن به وحدت و تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دانست.

آرین‌منش در ارزیابی از طرح‌های دشمن برای بدبین کردن مردم نسبت به کارگزاران نظام نیز گفت: در این راستا باید مردم را نسبت به دستاوردهای نظام امیدوار کنیم. مردم باید از اقداماتی که از سوی مسوولین و دولتمردان صورت می‌گیرد آگاه شوند و در جهت ارایه اطلاعات و کارهای انجام شده به آنها باید تلاش‌هایی صورت گرفته و از پیشرفت‌های به دست آمده مخصوصا در سال‌های اخیر باید آگاه باشند.

وی با بیان این که دستاوردهای نظام می‌تواند برای امیدبخشی بین جامعه به‌ویژه جوانان موثر باشد، گفت: این هم یکی از کارهایی است که باید صورت گیرد.

نماینده‌ی مردم مشهد ادامه داد: نکته‌ی دوم این‌که این دستاوردها حاصل تلاش‌هایی است که همه‌ی مسوولان نظام از ابتدای پیروزی انقلاب داشته و سهم هریک از دولت‌ها در بیان این دستاوردها نباید نادیده گرفته شود؛ چرا که گاهی مسوولی وقتی مسوولیتی را عهده‌دار می‌شود ابتدا اعلام می‌کند ویرانه‌ای را تحویل گرفته و این حرف یعنی حاصل تلاش پیشینیان را نادیده گرفتن و طرح یک موضوع اختلافی.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اطلاعات و آمار صحیح و واقعیات کشور آن‌گونه که هست باید به مردم منتقل شود و باید یک تعامل سازنده میان مردم و مسوولان ایجاد شود.

وی با تاکید بر ارتباط بین مسوولان و رسانه‌ها و مردم گفت: ارتباط بین مسوولان و رسانه‌ها که می‌تواند پل ارتباطی میان مردم با مسوولان باشند باید به خوبی برقرار شود تا از یک طرف مردم در جریان دستاوردهای نظام قرار گیرند و از سوی دیگر مسائل و مشکلات مردم از طریق رسانه‌ها به مسوولین منتقل شده و اولویت‌ها مورد توجه قرار گیرد.

این نماینده‌ی مجلس تصریح کرد: به هر حال امیدآفرینی نسبت به آینده‌ی کشور می‌تواند عامل تحرک نسل جوان بوده و آنها را به آینده امیدوار کند و از این سرمایه‌های ارزشمند نظام و کشور که همان جوانان هستند باید استفاده‌ی مناسبی صورت گیرد؛ چرا که اگر آنها آینده را تیره و تار ببینند طبعا انگیزه‌ی آنها برای تلاش، کار، علم‌آموزی کاهش می‌یابد و این سرمایه‌ها هدر خواهد رفت.

آرین‌منش هم‌چنین درخصوص تاکید مقام معظم رهبری بر بحث تقویت اعتقادات مردم نیز گفت: در فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درخصوص تقویت مبانی دینی به نکته‌ی جدیدی اشاره شده و آن نقش ذاتی روحانیت مردمی در ارتقای سطح آگاهی‌های دینی مردم بود و این‌که صرفا نبایستی ارتقای سطح آگاهی‌های دینی مردم را از دولت و نهادهای دولتی انتظار داشت.

وی گفت: روحانیت مردمی بودند که در طول سالیان متمادی چراغ دین را در این کشور روشن نگه داشته و امروز هم باید به این رسالت عظیم خود توجه کنند. یعنی نقش حوزه‌های علمیه در تنویر افکار و ارتقای سطح آگاهی‌های دینی بسیار مهم است. البته مقام معظم رهبری نقش دولت را نیز در این راستا تفکیک کردند، لذا دولت هم باید در این رابطه زمینه‌های لازم را فراهم کند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: نکته‌ی دیگری که مقام معظم رهبری توجه‌ها را به آن جلب کرد، ایجاد اتاق‌های فکر توسط روحانیت و تغذیه‌ی فکری هنرمندان و رسانه‌هاست که استفاده از ابزار هنری مثل فیلم، سینما و تلویزیون در جهت ارایه‌ی تولیدات فکری و هنری، مساله‌ی مهمی است که تصور می‌شود در جهت تحقق این رسالت، نهادهای واسط میان دولت و مردم و یا نهادهای واسط میان دولت و حوزه‌های علمیه مانند حوزه‌ی هنری سازمان تبلیغات اسلامی و دفتر تبلیغات باید نقش اصلی خود را ایفا کنند.

آرین‌منش در پایان گفت: هم‌چنین باید از ظرفیت فکری و توانایی‌های علمی حوزه‌ی علمیه در جهت ایجاد تولیدات فکری و هنری استفاده شود. در واقع نزدیک‌ کردن روحانیت و هنرمندان رسالتی است که نهادهایی مانند حوزه‌ی هنری، سازمان تبلیغات اسلامی و دفتر تبلیغات می‌توانند بر عهده داشته باشند و در این زمینه نقش اصلی و تعیین‌کننده‌ای ایفا کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet