خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/02/29 16:46:00
سرویس بین الملل
بزرگیان در دیدار گروه دوستی پارلمانی رومانی - ایران:

اروپا با توجه به فرهنگ غنی که دارد تابعیت سیاسی خود را از ‌آمریکا جدا کند

نایب رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی با توجه به عضویت رومانی در اتحادیه اروپا اظهارداشت: اروپا با توجه به فرهنگ غنی که دارد باید به این جهت تابعیت سیاسی خود را از ‌آمریکا جدا کند.

به گزارش خانه ملت، میرچا ایفرم، رییس گروه دوستی پارلمانی رومانی و ایران پیش از ظهر امروز یکشنبه با نایب رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

احمد بزرگیان در این دیدار با اشاره به پیشینه بیش از یک قرن ارتباطات تهران و بخارست، گفت: ظرفیت‌های زیادی برای همکاری‌های فرهنگی، اقتصادی، علمی و تحقیقاتی دو کشور وجود دارد که در این راستا تبادل هیات‌های پارلمانی به ویژه کمیسیون‌های تخصصی دو کشور می‌تواند زمینه‌های بیشتری را در این جهت فراهم کند.

بر اساس این گزارش در ادامه این دیدار میرچا ایفرم با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگ کهن کشورمان گفت: روابط سیاسی خوب دو کشور طلب می‌کند که همکاری‌های علمی، تحقیقاتی و بازرگانی دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

رییس گروه دوستی پارلمانی رومانی و ایران با اشاره به دست‌آوردهای علمی و تحقیقاتی به دست آمده توسط کشورمان اظهارداشت: ایران کشوری صلح دوست است که خدمات علمی با ارزشی در جهت بشر دوستانه انجام داده است.

وی اظهار امیدواری کرد که تبادل هیات‌های پارلمانی به ویژه در زمینه کمیسیون‌های تخصصی زمینه ارتقا روابط و همکاری‌های اقتصادی، فرهنگی، علمی و تحقیقاتی را بیش از پیش بین دو کشور فراهم آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet