هدر موبایل
1389/06/29 10:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون انرژی:

وزارت نفت به تعهدات خود در قبال خوزستان عمل کند

**نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیشترین درآمد حاصل از نفت کشور در استان خوزستان است و بالاترین آسیب‌های زیست محیطی و جاده‌ای نیز از سوی این فرآورده به استان خوزستان وارد می‌شود؛ لذا وزارت نفت موظف به ارایه تسهیلات و در اختیار قرار دادن بخشی از امکانات به شهروندان خوزستانی است.

عبداله کعبی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به آسیب‌هایی که نفت به مجموعه‌ امکانات استان خوزستان وارد کرده، اجرای این مصوبات کوچکترین کاری است که وزارت نفت در قبال این مشکلات می‌تواند برای استان خوزستان انجام دهد.

وی افزود: براساس توافق‌نامه‌ی منعقد شده بین وزارت نفت و استانداری خوزستان، این وزارت خانه ملزم به اجرای تعهدات خود در بخش‌های مختلف در استان خوزستان است.

کعبی با بیان این که در صورت اجرایی نشدن تعهدات وزارت نفت با این وزارت خانه برخورد خواهد شد، تصریح کرد: این تعهدات در قالب مصوبات سفرهای هیات دولت به استان خوزستان تصویب شده است و وزارت نفت نمی‌تواند در اجرای آن‌ها کوتاهی کند.

وی افزود: نبود پیگیری‌های لازم از سوی مدیران و مسوولان استان موجب کم‌کاری وزارت نفت در اجرای این تعهدات شده است.

کعبی با اشاره به این که رییس‌جمهور در هفته‌ دفاع مقدس به استان خوزستان سفر خواهد کرد، گفت: در این سفر تلاش می‌کنیم که مشکلات و عدم تعهدات تعدادی از وزارت خانه‌ها از جمله وزارت نفت را در حضور رییس جمهور مطرح کنیم.

وی افزود: بیان تذکرات از سوی فرمانداری، نمایندگان و مجموعه دستگاه‌هایی که وزارت نفت در مقابل آن‌ها تعهد دارد از جمله راه کارهای اعمال فشار به این وزارت خانه برای اجرای تعهدات خود است.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: با توجه به این که کمیسیون انرژی مجلس ارتباط مستقیمی با وزارت نفت دارد قطعا تلاش ما پیگیری جدی اجرای این کار خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet