ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/29 10:43:00
سرویس فرهنگی
در آستانه بازگشایی مدارس صورت گرفت

انتقاد نماینده بهار و کبودرآهنگ از وضعیت نامطلوب فضای آموزشی

**نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در آستانه بازگشایی مدارس گفت: متأسفانه در بازدیدی که از بسیاری مدارس روستایی در حوزه انتخابی داشتم، شاهد وضعیت مطلوبی نبودم. بسیاری از مدارس نیازمند رنگ‌آمیزی هستند، بسیار تجهیزات مناسب ندارند و برخی حتی چندان مقاوم به نظر نمی‌رسند. این‌ها نشان می‌دهد آن فضای فیزیکی که ما باید برای سال تحصیلی به شکلی مطلوب در اختیار دانش‌آموزان قرار دهیم، ایجاد نشده است.

"عیسی جعفری" در گفت وگو با روزنامه همدان پیام ادامه داد: اما مساله مهمتر عدم برابری و یکسانی میان مدارس شهری و روستایی است. بسیاری از دانش‌آموزان روستایی کافی است به شهر بیایند و تفاوت مدارس خود با مدارس شهرستان‌ها را از نزدیک ببینند. آن‌ها قطعاً این تفاوت‌ها را نوعی بی‌عدالتی فرض خواهند کرد. از دولتی که شعارش مهرورزی و عدالت‌محوری است، مشاهده چنین وضعیتی قابل قبول نخواهد بود.

وی افزود: در بازدید از برخی مدارس در روستاها شاهد بودیم با اینکه به روستا گازرسانی شده است، اما مدرسه از نعمت گاز محروم است. وقتی این مساله را پیگیری کردیم، مسئولان شرکت گاز اعلام کردند این مدرسه برای گازکشی استاندارد نیست. خب! چرا بچه‌های ما باید در یک محیط غیر استاندارد درس بخوانند؟ از سوی دیگر مدارسی را دیدم که سقف‌های‌شان چوبی و ناقص بود و فضای دلگیر و حتی مخروبه ‌مانندی داشت. این‌ها واقعیاتی است که باید به مسئولان تفهیم شود و در جهت کاستن از آن اقدامات جدی صورت بگیرد، زیرا دانش‌آموختگان همین کلاس‌ها آینده‌سازان کشور ما خواهند بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet