هدر موبایل
1389/06/28 22:59:00
سرویس سیاسی
رییس حوزه علمیه در دیدار با رییس مجلس تاکیدکرد

جایگاه مجلس باید حفظ شود

**آیت الله مظاهری رئیس حوزه علمیه اصفهان بر لزوم حفظ شأن و جایگاه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی روز یکشنبه در ادامه سفر به اصفهان با حضور در بیت آیت الله مظاهری با وی دیدار و گفتگو کرد.

رئیس حوزه علمیه اصفهان با استناد به فرموده تاریخی حضرت امام خمینی (ره) «مجلس در راس امور است» اشاره کرد و افزود: جایگاه مجلس باید حفظ و از قوانین آن تمکین شود.

وی خاطرنشان کرد: احترام به قانون اساسی و حفظ وحدت و حرمت قوای کشور به عنوان میراث ماندگار حضرت امام خمینی (ره) بایستی مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله مظاهری خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بارها بر حفظ و شأن مجلس  و اینکه مجلس در راس همه قوای کشور است تاکید فرمودند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: گاهی برخی افراد نکاتی را مطرح می کنند که با شأن و جایگاه مجلس سازگار نیست. وظیفه هیات رئیسه مجلس است از کیان قوه قانونگذاری دفاع کند.

آیت الله مظاهری در ادامه به انتقاد از برخی توهین هایی که در برابر مجلس انجام شده پرداخت و افزود: این چنین اقدامهای نادرستی نقطه تاریک و سیاهی شد که در صد سال اخیر بی سابقه بوده است.

وی اظهارات تعداد معدودی از نمایندگان در حمایت از تجمع کنندگان و هتاکان مقابل مجلس را مورد تقبیح قرار داد و افزود: توهین به مجلس به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و جا دارد هر انسانی از این همه اهانت به ساحت قانونگذاری تبری جوید و ابراز انزجار کند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان در ادامه افزود: مجلس نباید به امور کم اهمیت مانند تعطیلی عید فطر بپردازد.

وی در عین حال خواستار کاهش میزان تعطیلات در تقویم رسمی کشور شد و گفت: تعطیلات در کشور ما زیادتر از سایر ممالک دنیاست و لازم است مجلس در جهت رونق اقتصادی تعطیلات غیرضروری را ساماندهی کند.

آیت الله مظاهری در ادامه بر دقت نمایندگان مجلس را در تدوین قانون برنامه پنجم توسعه تاکید کرد.

رئیس حوزه علمیه اصفهان از درایت رئیس مجلس شورای اسلامی در اداره امور قوه مقننه و مسائل مبتلا به کشور تجلیل کرد و خطاب به لاریجانی گفت: مواضع شما در امور کشور ستودنی است و شما توانسته اید بحرانهای مختلف را به خوبی مدیریت کنید.

وی همچنین خواستار توجه جدی مسئولان به اشتغال جوانان  و رفع دغدغه های اقتصادی و معیشتی مردم شد.

آیت الله مظاهری در پایان به اهمیت حفظ وحدت بین مسئولان نظام و تمکین به قانون اساسی پرداخت و افزود: وظیفه همه ماست که نعمت بزرگ انقلاب اسلامی را پاس داشته و با پشتیبانی از ولایت فقیه و رهبری میراث گرانقدر امام راحل را ارج نهیم.

در این دیدار ذاکر اصفهانی استاندار نمایندگان مجلس شورای اسلامی دکتر لاریجانی رئیس قوه مقننه را همراهی می کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet