شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/06/29 11:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

جوانان دربرابر جنگ نرم هوشمندانه انقلاب را به جهان معرفی کنند

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از جوانان کشور خواست تا بعد از پشت سر گذاشتن جنگ سخت، در برابر جنگ نرم هوشمندانه تلاش کنند و با استفاده از ابزار روز و با تقویت سوادشان در راه انتقال دستاوردهای انقلاب اسلامی، که انسان‌سازی است، به جوانان سایر کشورها گام بردارند و انقلاب اسلامی را به جهان معرفی کنند.

محمدکریم عابدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: نقش عوامل معنوی در طول جنگ‌ها از صدر اسلام تا دوران دفاع مقدس کم نظیر بوده است و علت آن مردم فهیم و هوشمند بود که با رهنمودهای فرمانده کل قوا جنگ را مدیریت کردند.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، رژیم بعثی عراق از حمایت‌های ابرقدرت‌های دنیا با تزریق مدرن‌ترین سلاح‌های روز دنیا و جنگنده‌ها برخوردار بود و شیوخ عرب‌ کمک‌های مالی بسیاری به او داشت، تاکید کرد: اما ملت ایران با توکل به خداوند که وعده داده بود با توکل به خدا عده قلیل بر کثیر پیروز خواهد شد، همراه با معنویت و رهبری در نهایت سربلند شد.

نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آیات قرآن در دفاع مقدس تفسیر حقیقی یافت، گفت: کسانی که در این امر شبهه داشتند باور کردند که عنصر معنوی دوران دفاع مقدس از قرآن و عترت رسول خدا و ولایت گرفته شده بود.

عابدی تصریح کرد:‌ از جمله درس‌های عبرتی که دوران دفاع مقدس برای مسوولین امروز کشورمان دارد «روحیه خودباوری» است که با ایمان به خدا و توکل به او حاصل شده است چرا که دانشمندان ما امروز در تمامی عرصه‌ها پیروزند.

وی عملکرد دستگاه‌های مرتبط با دفاع مقدس در دوران سی سال از آغاز جنگ مطلوب ارزیابی کرد و گفت:پاکسازی مناطق جنگی، تقویت نیروهای مسلح، نوسازی و بهسازی شهرهای جنگ‌زده و ... از اقدامات مطلوب این دستگاه‌ها در دوران بعد از جنگ بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet