ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/29 11:55:00
سرویس سیاسی
بروجردی با اشاره به حضور رئیس‌جمهور در نیویورک خواستار شد:

صدور قطعنامه در سازمان ملل در محکومیت اهانت به قرآن

**رییس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل را فرصت مناسبی برای طرح موضوع اهانت به ادیان الهی دانست و خواستار تصویب قطعنامه‌ای در سازمان ملل در محکومیت اینگونه اقدامات شد.

"علاالدین بروجردی" نماینده بروجرد درگفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: نفس حضور در سازمان ملل فرصتی مناسب برای همه کشورهاست تا بتوانند مواضع و دیدگاه‌هایشان را برای جهانیان تبیین و تشریح کنند.

وی افزود:با روشی که رییس جمهور در 6 سال حضورشان در مجمع عمومی سازمان ملل داشتند امیدواریم این حضور هم، بار دیگر فرصتی برای تبیین و اعلام مواضع به حق جمهوری اسلامی ایران برای جهانیان باشد.

رییس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس مهمترین موضوع برای طرح در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های رییس جمهور را موضوع صدور قعنامه علیه کشورمان عنوان کرد و گفت: رییس جمهور باید در مصاحبه‌ با رسانه‌های خارجی، دیدار با سران کشورهای جهان و مهمتر از همه سخنرانی در سازمان ملل موضوع صدور قطعنامه و تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرده و خواستار توجه جامعه جهانی نسبت به اینگونه فشارهای بی منطق و زورگویانه کشورهای استکباری علیه کشورهایی چون ایران شود.

این نماینده اصولگرای مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره بر فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای تاکید داشته است و فعالیت‌های هسته‌ای خود را نیز درهمین چارچوب پیش برده است، بنابراین صدور هرگونه قطعنامه و تحریم علیه کشور ما غیرقانونی و فاقد منطق است.

بروجردی در ادامه به آتش زدن قرآن توسط برخی افراطی‌های آمریکایی اشاره کرد و اظهار داشت: اهانت به اسلام، قرآن و مسلمانان از مهمترین مباحثی است که باید در مجمع عمومی سازمان ملل و از سوی جمهوری اسلامی به عنوان کشوری مسلمان مطرح شود.

وی ادامه داد: معتقدم این اجلاس فرصت خوبی برای رایزنی و تبادل نظر با سایر کشورها حتی کشورهای غیرمسلمان است تا مصوبه و قطعنامه‌ای در سازمان ملل به تصویب برسد که هرگونه اهانت و تعرض به ادیان الهی محکوم شده و چنین اقدامی از سوی سازمان ملل به عنوان یک جرم قابل پیگیری باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet