خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/29 12:36:00
سرویس فرهنگی
محسنی ثانی در گفتگو با خانه ملت:

عدم پای بندی به آداب و رسوم آمار طلاق را بالا می‌برد

**نایب رئیس دوم کمیسیون اجتماعی عدم پای بندی به آداب و رسوم، تاثیر پذیری از فرهنگ مخرب غرب، مسائل اقتصادی و عدم اشتغال جوانان را دلیل افزایش طلاق دانست.

"محمدرضا محسنی ثانی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه آمار طلاق در کشور سیر صعودی پیدا کرده است گفت: قرائن و شواهد حاکی از آن است که در امر خطیر و مهم ازدواج  در جامعه ایران خللی به وجود آمده که بسیار نامطلوب است.

نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی  بابیان اینکه افزایش روز به روز آمار طلاق دلایل متعددی دارد گفت:کشور ما در راستای یک تعامل جهانی قرار دارد و فرهنگ جامعه ما هر روز به سمت بازتر شدن پیش می رود و در این مسیر تاثیرات بسیار زیاد و مخربی را از فرهنگ غرب می گیرد که در وضع موجود طلاق موثر است.

وی افزود :در الگوی غرب نهاد خانواده مفهوم خود را از دست داده است و بی بندو باری در کانون خانواده ها نهادینه شده است و هیچگونه تقیدی به این مسائل وجود ندارد.

محسنی ثانی تاکید کرد:متاسفانه فرهنگ غالب غرب ب رآداب و رسوم ما سیطره افکنده و آثار مخربی را در جامعه به بار آورده است.

نایب رئیس دوم کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه آداب و رسوم و سنت های مرسوم در ازدواج به فراموشی سپرده شده گفت:نقش موثر خانواده در امر ازدواج به فراموشی سپرده شده است و خانواده ها دیگر مانند گذشته بررسی ها و تحقیقات و رفت آمدهای قبل از ازدواج را انجام نمی دهند.

وی تصریح کرد: آشنایی ها، برخورد ها و ارتباطات نادرست در محافل خصوصی و در خیابان ها نتیجه ای جز یک زندگی ناموفق نخواهد داشت.

محسنی ثانی با بیان اینکه درگذشته به همکف و هم شان بودن خانواده ها توجه بیشتری می شد گفت: مساله بالا بودن مهریه و احساساتی رفتار کردن جوانان با این مساله و از طرفی عدم اشتغال جوانان و بالا بودن هزینه زندگی و مسائل اقتصادی  از عوامل موثر در بالا رفتن سن ازدواج جوانان و همینطور افزایش آمار طلاق در کشور است.

وی تصریح کرد: بالا بودن رقم مهریه که عموما خارج از استطاعت خانواده هاست باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای خانواده ها و دستگاه قضایی کشور شده است.

 در روزهای گذشته خبرگزاری ها از آمار یک میلیونی مردان  و 6 میلیونی زنان مطلقه خبر داده اند.  از سوی دیگر آمارها از وجود 5/9 میلیون مرد مجرد (سنین 20 تا 34 ساله) و هفت میلیون دختر مجرد (15 تا 29 ساله) در کشور حکایت دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet