هدر موبایل
1389/06/29 12:42:00
سرویس فرهنگی
حجازی:

کاستی های آموزشی در مناطق محروم مانع بروز توانایی‌های دانش آموزان است

**نماینده مردم همدان با گلایه‌ از وضعیت فضاهای آموزشی گفت: مدارس باید در همه‌جا، به‌ویژه روستاها مجهز به امکاناتی باشند که معلم بتواند به آسانی توانایی‌های علمی خود را به مخاطبانش ارائه دهد، اما کاستی‌ها در مناطق محروم مانع بزرگی برای تحقق این مهم است.

"سیدمحمدکاظم حجازی" در گفت وگو با روزنامه همدان پیام اظهار داشت: با توجه به نگاه ویژه مقام معظم رهبری به آموزش و پرورش و همچنین جدیتی که برای ارتقا سطح همه دستگاه‌ها دارند، ما نیز باید زمینه‌های لازم را برای ارتقا سطح علمی دانش‌آموزانمان فراهم کنیم و هم و غم خود را بر این موضوع قرار دهیم.

وی افزود: به کارگیری نیروهای متخصص و توانا همواره می‌تواند زمینه‌ای برای بالابردن سطح کیفی باشد، این مساله در آموزش و پرورش اهمیت ویژه‌ای دارد.

نماینده مردم همدان با اشاره به مهمترین وظایف آموزش و پرورش گفت: یکی از مهمترین وظایف آموزش و پرورش این است که به دانش‌آموز کمک کند تا او بتواند هویت فرهنگی خود را شناسایی کند. بهترین نمره را نیز مدیران آموزشی می‌گیرند که در این مسیر کارنامه درخوری ارائه دهند، اما برای رسیدن به این مهم نیاز است در وهله اول معلم خودش به چنین شناختی رسیده باشد.

حجازی افزود: از آن‌جا که معلم با اندیشه دانش‌آموزان سر و کار دارد، استفاده از نیروهای متخصص که جدا از توانایی‌های لازم در زمینه آموزش از تعهد دینی و ملی نیز برخوردار باشد، اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: امروز ما استعدادهای بسیار ارزنده‌ای داریم که می‌توانند در عرصه‌های مختلف افتخارآمیز باشند، ما برای رشد این استعدادها و نگاه تخصصی به آن‌ها باید در وهله اول شأنیت و توانایی‌های آن‌ها را به طور کامل شناسایی کرده، مدنظر داشته باشیم. از سوی دیگر پرورش این استعدادها را باید به متخصصانی بدهیم که با فرهنگ غنی اسلامی آشنایی کامل داشته باشند. اگر این تعهد دینی در سکانداران آموزش و پرورش موضوعیت داشته باشد، قطعاً کشور در رسیدن به قله‌های رفیع پیشرفت موفق خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet