هدر موبایل
1389/06/29 13:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

آمریکا به هیچ ضابطه‌ای در عرصه بین‌المللی پایبند نیست

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ابراز نگرانی از صدور حکم اعدام از سوی دولت آمریکا برای "ترزا لویس" که از نارسایی ذهنی رنج می‌برد، این کشور را تجسم نقض حقوق‌بشر دانست.

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با انتقاد از صدور حکم اعدام "ترزا لویس " زن 41 ساله آمریکایی که دچار نارسایی ذهنی است، آمریکا را تجسم نقض حقوق‌بشر و دارای سیاست‌های دوگانه دانست.

وی افزود: این اولین باری نیست که آمریکایی‌های مدعی دفاع از حقوق‌بشر، نسبت به نقض حقوق‌بشر آشکارا عمل می‌کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با تأکید بر اینکه دولت آمریکا به هیچ ضابطه‌ای در عرصه بین‌المللی پای‌بند نیست، متذکر شد: به دلیل پای‌بند نبودن دولت این کشور، امروز ما شاهد اقدامات این چنینی و صدور حکم اعدام خانمی که از نارسایی ذهنی رنج می‌برد.

بروجردی در خاتمه یادآور شد: در سراسر دنیا بین افراد سالم و کسانی که دچار اختلال ذهنی هستند، تفکیک قائلند و جای تأسف دارد که چنین وضعیتی در آمریکا حاکم است.

به گزارش فارس، ترزا لویس زنی 41 ساله با نارسایی ذهنی است که هفت سال از زندگی خود را در زندان سپری کرده و در صف اعدامیان ایالت ویرجینیای آمریکا قرار گرفته و قرار است 23 سپتامبر ماه جاری از طریق تزریق مواد سمی اعدام شود.

این زن به رابطه خارج از چارچوب خانواده و همچنین تهیه سلاح گرم و اجیر کردن دو نفر برای قتل همسر و ناپسری خود در سال 2002 متهم است.

در همین حال "کن کوچینلی " دادستان ویرجینیا حکم اعدام را برای ترزا با ذکر دلایلی که آن را ماهیت خشن جنایت و ارتکاب زنا توسط این متهمه عنوان کرده، موجه اعلام کرده است.

ترزا با وجود اینکه از نارسایی ذهنی رنج می‌برد، پس از بروز اتفاق فوق، مسئولیت اقدامات را پذیرفته و با پلیس همکاری کرد؛ وی حتی ماتیو شالنبرگر و رودنی فولر را، دو نفری که قتل‌ها را مرتکب شدند هم به پلیس معرفی کرده اما این در شرایطی است که برای این دو قاتل مجازات اعدام در نظر گرفته نشده و آنها فقط به حبس محکوم شده‌اند ولی ترزا با نارسایی ذهنی به اعدام محکوم است.

قاضی دادگاه، ترزا را با وجود نارسایی ذهنی "مغز متفکر " قتل‌ها معرفی می‌کند؛ در حالی که این زن در چند تست هوش در زمره "عقب ماندگان ‌ذهنی " معرفی شده است؛ گفته می‌شود ترزا در زمان قتل‌ها از نارسایی‌های دیگری نیز رنج می‌برده که حکم اعدامش را زیر سؤال می‌برد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet