هدر موبایل
1389/06/29 13:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکرمی:

عدم‌نظارت بر اجرای قوانین فرهنگی مهمترین دغدغه کمیسیون فرهنگی است

**عضو کمیسیون فرهنگی کشور با بیان اینکه دغدغه‌های فرهنگی کشور ظاهری و باطنی است، گفت: عدم نظارت برای قوانین فرهنگی مهمترین دغدغه کمیسیون فرهنگی مجلس است.

سید رضا اکرمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با فارس به دغدغه‌های فرهنگی و در مقابل وظیفه کمیسیون متبوع خود اشاره کرد و گفت: دغدغه‌های فرهنگی جامعه امروز ما یک بخش ظاهری و یک بخش باطنی دارد که باید این دو را جدای از یکدیگر ببینیم.

 

* بداخلاقی، بزهکاری، قانون‌گریزی و بدحجابی دغدغه ظاهری

وی با بیان اینکه بداخلاقی، بزهکاری، قانون‌گریزی و بدحجابی از جمله دغدغه‌های ظاهری جامعه است، افزود: کمیسیون فرهنگی مجلس تنها پاسخگوی این دغدغه‌ها نیست؛ فرهنگ مثل اکسیژن می‌ماند که همه به آن نیاز دارند و باید مراقب آن باشند.

اکرمی با بیان اینکه کمسیون فرهنگی مجلس قوانین متعددی برای امور فرهنگی مجلس و مقابله با بداخلاقی‌های فرهنگی در مجلس شورای اسلامی تصویب کرده است، افزود: واقعیت این است که مشکل فرهنگی کشور به کمبود قانون مربوط نمی‌شود؛ مگر قانون عفاف و حجاب در مجلس شورای اسلامی تصویب نشده است، که امروز به صورت دقیق اجرایی نمی‌شود.

 

* باید سیستم تشویق و تنبیه را در حوزه فرهنگ اجرایی کنیم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه باید با قراردادن سیستم تشویق و تنبیه در بخش فرهنگی کشور حوزه نظارتی را در این امور تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: معتقدم که برای برطرف کردن مشکلات فرهنگی باید نگاهی عمیق به این حوزه داشته باشیم؛ به طور مثال ما فکر می‌کنیم که پلیس همیشه باید رانندگان متخلف را جریمه کند در حالی که می‌توانند رانندگانی که به قانون احترام می‌گذارند را مورد تشویق قرار دهد.

وی با بیان اینکه فساد، زنا، کاهش آمار ازدواج، افزایش آمار طلاق و امور مربوط به اینگونه مباحث به دغدغه‌های باطنی فرهنگی کشور مربوط است در پاسخ به این سؤال که راهکار شما برای مقابله با این پدیده‌ها چیست؟ گفت: باید برای اصلاح امور خانواده در کشور به ازدواج جوان‌ها بیشتر از گذشته اهمیت بدهیم چرا که اکنون آمار طلاق افزایش یافته و آمار ازدواج کاهش پیدا کرده است و این یک دغدغه بزرگ برای حوزه فرهنگ کشور است.

 

* آموزش‌های لازم هنگام ازدواج به زوجین ارائه نمی‌شود

اکرمی با بیان اینکه آموزش‌های لازم به زوج‌های جوان هنگام ازدواج ارائه نمی‌شود، گفت: متاسفانه بعد از اینکه زوجین عقد می‌کنند عده‌ای فکر می‌کنند که تنها باید به آنها آموزش یک ساعته زناشویی بدهند و از اینکه این زوج باید نحوه ورود به جامعه و هماهنگ شدن با اجتماع را یاد بگیرند غفلت شده است.

این نماینده مجلس از وضعیت حجاب جامعه به شدت انتقاد کرد و گفت: اگر قرار باشد نظارتی صحیح و دقیق به حوزه حجاب صورت نگیرد تصویب هزاران قانون نیز بی‌فایده خواهد بود.

وی در پایان گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس وضعیت حجاب را در جامعه رصد می‌کند اما بدون کمک دستگاه‌های اجرایی موفق نخواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet