هدر موبایل
1389/06/29 13:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرهمند:

طرح نظارت مجلس بر نمایندگان مورد رضایت قاطبه وکلای ملت است

**نماینده مردم بافق تصویب طرح نظارت مجلس بر نمایندگان را موجب پویایی و افزایش کارآمدی مجلس ‌دانست و گفت: طرح نظارت مجلس بر نمایندگان مورد رضایت قاطبه وکلای ملت است.

کاظم فرهمند نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی که در خصوص طرح نظارت مجلس بر نمایندگان با فارس گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: کلیات این طرح مورد رضایت قاطبه نمایندگان ملت قرار گرفته است اما باید جزئیات آن در مجلس مورد بررسی قرار گیرد تا نظارتی مطلوب، مصوب شود.

وی با بیان اینکه جزو طراحان، طرح نظارت مجلس بر نمایندگان است، افزود: کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی طبق قانون موظف است بر امور نمایندگان نظارت کند اما نمایندگان اختیارات این کمیسیون را برای نظارت بر عملکرد نمایندگان کافی نمی‌دانند و بر همین اساس است که بیش از 150 نماینده طرح نظارت مجلس بر نمایندگان را امضا کردند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس که تصویب طرح نظارت مجلس بر نمایندگان را موجب پویایی و افزایش کارآمدی مجلس می‌دانست، در عین حال تصریح کرد: اگر نظارت مجلس بر نمایندگان آزادی تصریح شده در قانون را سلب نماید، نه تنها مورد فایده نخواهد بود بلکه اثرات منفی نیز خواهد داشت بر همین اساس باید در جزئیات این طرح دقت کافی صورت گیرد.

نماینده مردم بافق اظهار داشت: طرح نظارت مجلس بر نمایندگان بعد از تعطیلات مجلس در صحن علنی مطرح خواهد شد که به نظر من کلیات این طرح با حداقل 150 رای به تصویب خواهد رسید.

فرهمند با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص نظارت بر عملکرد نمایندگان خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی مهمترین قوه نظارتی در کشور است و باید به این قوه هم نظارت شود. رهبر معظم انقلاب نظارت بر عملکرد نمایندگان به این دلیل تاکید فرمودند که نمایندگان مورد احترام قرار بگیرند و در صورت تخلف یک نماینده،‌ مجلس شورای اسلامی زیر سؤال نرود.

وی در پایان به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش اشاره کرد و با بیان اینکه شهرستان بافق با مشکل بزرگ خشکسالی مواجه است، یادآور شد که چاه‌های آب این شهرستان در حال خشک شدن هستند و باید دولت اعتبارات لازم را برای کمک به کشاورزان اختصاص دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet