هدر موبایل
1389/06/29 13:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون سیاست داخلی:

برای ایجاد وحدت عملی راهکار معینی اتخاذ شود

**یک عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس، خواستار تنظیم و اتخاذ یک راهکار مشخص برای کم کردن اختلافات حزبی و گروهی و ایجاد وحدت عملی در جامعه شد.

ولی اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاکید اخیر رهبر معظم انقلاب بر ضرورت وجود وحدت عملی در جامعه خاطرنشان کرد: این توصیه‌ی معظم له باید با حساسیتی بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد؛ چرا که همیشه مسوولان ما همواره از وحدت و همدلی صحبت می‌کنند، هرچند که ممکن است در عمل کمتر به این مساله توجه شود.

وی گفت: اگر تنها پشت تریبون‌ها صحبت از وحدت شود اما سرلوحه‌ی کارها قرار نگیرد نتیجه‌ی این فرآیند خواست ملت و رهبر انقلاب را تامین نخواهد کرد. لذا باید در عمل راهکارهایی برای کم کردن اختلافات حزبی و گروهی تنظیم شود.

نماینده‌ی گرمی در مجلس با اعتقاد به این‌که عمیق کردن اختلافات قطعا هیچ نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت، ادامه داد: اگر بتوانیم راهکاری تنظیم کنیم که پیش از نامه‌های سرگشاده‌ی مسوولان به یکدیگر و یا مصاحبه‌ها و رسانه‌ای کردن امور، آن راهکار مورد توجه همگان قرار گیرد، قطعا وحدت عملی آسان‌تر در جامعه به وجود خواهد آمد.

اسماعیلی ادامه داد: اما اگر مثل گذشته حرف‌ها تنها از طریق تریبون‌ها زده شود قطعا اختلافات بیشتر شده و هیچ نتیجه‌ای هم عاید کسی نخواهد شد.

وی با اشاره به توصیه‌ رهبر معظم انقلاب مبنی بر این‌که نباید به خاطر یک مساله‌ فرعی، کارگزاران نظام را زیر سوال برد، در عین حال به نقش بارز و تاثیرگذار روحانیت در از بین بردن این فضا اشاره کرد و گفت: نباید در شرایط فعلی کشور مسائل جزئی را جایگزین مسائل اصلی کرد؛ چرا که امروز شرایط بین‌المللی کشور ما نیز ویژه است و این شرایط می‌طلبد که مردم هوشیار بوده و با انسجام خود جلوی طمع گرگ‌های گرسنه را بگیرند.

اسماعیلی با اعتقاد به این‌که امروز دشمن در حال جنگ نرم با ایران است، خاطرنشان کرد: هویت دینی و ملی ایرانیان هدف اصلی دشمنان است، و لذا حوزیان و نخبگان و دانشگاهیان ما امروز باید نسبت به این قضیه نسل سوم و چهارم انقلاب را آگاه کرده و روشنگری کنند.

وی روشنگری و شفاف‌سازی با علم روز را یک ضرورت دانست و گفت: قطعا انتخاب این روش برای آگاه کردن جوانان در قوه‌ی ادراک نسل جوان و تقویت مبانی دینی و فکری آنها تاثیر زیادی دارد و متاسفانه باید گفت که تا کنون بسیاری از سوالات جوانان ما پاسخ درستی نگرفته است و کار زیادی هم در این زمینه انجام نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet