شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/06/29 13:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی هیات رییسه:

ارشادهای مقام معظم رهبری همواره راهگشای دولت و مجلس است

**سخنگوی هیات رییسه مجلس با بیان این که تاکنون نامه رسمی از سوی رییس جمهور برای پس گرفتن استرداد لایحه برنامه‌ پنجم به هیات رییسه نرسیده، گفت: دلیل اصرار برخی دوستان برای ارسال نامه‌ رسمی از سوی رییس جمهور علاوه بر نامه دست نویس، از آن جهت است که بین نامه‌ رییس جمهور به عنوان مقام رسمی دوم کشور با نامه‌ای که از سوی افراد مختلف و جهت اطلاع به مجلس فرستاده می‌شود، تفاوت وجود دارد.

محسن کوهکن در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: البته در این بین ممکن است برخی نظراتی مطرح نمایند مبنی بر این‌که در راستای حفظ استقلال، جایگاه قانونی و حقوق قوای مجریه و مقننه، نباید به این نامه‌ی دست نویس توجهی شود،که البته این نظر درست نیست.

وی با بیان این‌که ارسال چنین نامه‌هایی به مجلس، آثار خاص خود را دارد، ادامه داد: در همان زمان که نامه‌ی استرداد رییس جمهور به مجلس رسید، برخی معتقد بودند که باید برای تعیین تکلیف این نامه در مجلس رای گیری شود. در آن زمان بنده تاکید کردم که به دلیل رای ندادن نمایندگان به کلیات لایحه‌ی برنامه‌ی پنجم، رای‌گیری برای نامه‌ی رییس جمهور معنایی ندارد و باید لایحه بدون بحث و گفت‌وگو برگردانده شود.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیح داد: در این شرایط ، دلسوزان نظام و مجموعه دولت و مجلس به این موضوع تاکید داشتند که نه تنها کشور را نمی‌توان بدون برنامه اداره کرد، بلکه برای رسیدن به اهداف چشم‌انداز بایستی کشور را در قالب برنامه‌ی 5 ساله اداره و به نقطه‌ مورد هدف رساند، اما پس از آن شاهد ارسال نامه دست‌نویس رییس جمهور برای پس گرفتن نامه استرداد بودیم.

کوهکن در پایان با تاکید بر این‌که رهنمودها و ارشادهای مقام معظم رهبری باید همواره به عنوان مسیری راهگشا برای مجلس و دولت باشد، گفت: نامه‌ دست نویس رییس جمهور دارای آثاریست و نمی‌توان آن را مراعا دانست و باید در این رابطه تعیین تکلیف شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet