ایام محرم 1398
1389/06/29 15:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رهبر:

مردم برای تحمل شش ماه سختی آماده شوند

**نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: با آغاز اجرای قانون هدفمندی یارانه ها مردم باید حداقل ۶ ماه سختی ها را تحمل کنند تا کار ها روی ریل بیفتد.

محمدتقی رهبر، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با مهر در بیان اینکه مردم باید برای چه شرایطی پس از اجرای هدفمندی یارانه ها آماده باشند، اظهارداشت: هدفمندی یارانه ها تصمیم جمعی است که همه مسئولان از آن حمایت می کنند.

وی با بیان اینکه نکته مهم در اجرای این قانون نحوه اجرای قانون هدفمندی است، ادامه داد: دولت باید در زمان اجرای هدفمندی یارانه ها از ابتدا نظارت کند تا قیمت ها افزایش پیدا نکند و مردم با گرانی های پیش بینی شده و یا غیرمنتظره روبرو نشوند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای هدفمندی یارانه ها، حامل های انرژی قطعنا افزایش پیدا می کند، یادآور شد: بنابراین دولت باید قیمت ها را کنترل کند.

رهبر در بیان اینکه آیت الله جنتی گفته اند مردم  باید برای دوران ریاضت آماده باشند، گفت: دوران ریاضت به آن معنا که مردم الگوی مصرف را رعایت کنند و مردم را نباید از نظر روانی در شرایط سخت قرار داد و باید سعی کرد فضای روانی امید و اعتماد در میان مردم ایجاد شود.

امام جمعه  اصفهان در بیان اینکه رئیس جمهور اخیرا اظهارداشته اند از روز اول اجرای هدفمندی یارانه ها وضعیت مردم بهبود پیدا می کند، نیز گفت: بعید می دانم که از روز اول وضعیت مردم بهبود پیدا کند، چرا که حداقل 5 تا 6 ماه زمان لازم است و مردم باید تحمل کنند تا کارها روی ریل بیفتد.

وی در بیان اینکه مردم باید برای چه روزهایی اماده باشند و پس از واریز شدن یارانه های نقدی چه کنند؟گفت: مردم با واریز رایانه ها به حسابشان "هول" نشوند و منتظر بقیه اش هم باشند چرا که قبض برق، گاز و دیگر قبض ها بدون در نظر گرفتن قیمت بنزین در پیش است.

رهبر تاکید کرد: مردم با احتیاط رایانه های نقدی را که زودتر به حسابشان واریز شده است نگهداری کنند تا زمان پرداخت قبوض برق و آب و گاز فرا برسد و بعد ببینند باید بیشتر از مبلغ واریزی پرداخت کنند یا کمتر.

وی گفت: هدفمندی یارانه ها قطعا در جامعه یک شوک اقتصادی وارد می کند و نیاز به پایداری، صبر و متانت مردم دارد و دولت نیز باید نظارت بر قیمت ها داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet