هدر موبایل
1389/06/29 15:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو مجمع نمایندگان روحانی:

هتک حرمت قرآن کریم نشان‌دهنده اوج حماقت و خباثت هتاکان است

**عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی گفت: هتک حرمت قرآن کریم نشان‌دهنده‌ی اوج خباثت، ناتوانی و حماقت هتاکان آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

سید سلیمان ذاکر در گفت‌وگو با ایسنا با محکوم کردن اهانت به قرآن کریم در چند ایالت آمریکا، گفت: این هتک حرمت در طول چند روز شکل نگرفته است، بلکه از زمانی که امام راحل با قرآن وارد میدان شد و تلاش کرد با منطق قرآن، امت اسلامی را به مرحله‌ای برساند تا با ادراک احکام اسلامی از مصالح آن بهره‌مند شوند، چنین نقشه‌ها و توطئه‌هایی را طراحی کردند.

وی با تاکید بر این‌که استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی به دلیل قوی و نافذ بودن منطق اسلام، همواره توطئه‌ها و نقشه‌هایی علیه اسلام طراحی می‌کند، افزود: با توجه به ایجاد موج بیداری عمومی نسبت به اسلام در دنیا، رعب و وحشتی در دشمنان اسلام ایجاد شده است که در همین راستا تلاش می‌کنند با نقشه و توطئه‌های مختلف جلوی حکومت اسلامی و اجرای قرآن را بگیرند.

نماینده‌ مردم ارومیه در خانه ملت ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی به دلیل عدم توانایی در جلوگیری از انتشار اسلام و اجرای آن، اوج خباثت، ذلت و خواری‌شان را با هتک حرمت قرآن کریم نشان دادند.

ذاکر افزود: رژیم صهیونیستی به همراه آمریکایی‌ها اتاق فکری را برای جلوگیری از ادامه‌ی حرکت قرآنی در دنیا تشکیل دادند و در نهایت طبق فرموده‌ی مقام معظم رهبری، فرمان هتک حرمت قرآن را صادر کردند. آنها تلاش کردند با آتش زدن ظاهر قرآن به اعتقادات مردم توهین نمایند که این اقدامات نشان دهنده‌ی عجز و ناتوانی و اوج شکست آنهاست.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در محکومیت هتک حرمت قرآن کریم گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی به دلیل نداشتن جایگاه و پایگاهی در میان ملت‌های دنیا، حتی میان مسیحیان و یهودیان، سعی کردند با اهانت به قرآن کریم این پیام را به دنیا القا کنند که تنها نیستند. همچون برخی کاتولیک‌ها، مسیحیان و پروتستان‌ها که با قرآن در حکومت اسلامی مخالف هستند.

وی افزود: آنها این کار را از طریق ابزارهای مذهبی و از طریق یک کشیش مطرح کردند تا دعوایی بین مسلمانان، مسیحیان و یهودیان واقعی به وجود آورند و جنگ عقیدتی و ادیانی را به‌پا کنند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان این‌که هتک حرمت قرآن کریم خباثت رژیم استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی به‌خصوص افراطیون یهودی را به دنیا ثابت کرد، گفت: این عمل نشان داد که خباثت آنها تنها محدود به انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری نمی‌شود و آنها با اصل اسلام و اعتقادات مسلمانان، پیامبر و امامان معصوم مخالف هستند. این اقدام اهانت آمیز آنها، مسائل بسیاری را برای افرادی که دنبال مذاکره و سازش بودند را روشن کرد.

ذاکر با بیان این‌که دنیا پس از اهانت به قرآن کریم متوجه شد که مسلمانان با حساس بودن نسبت به معتقداتشان اتحاد و انسجام دارند، گفت: دشمنان به دلیل قوی بودن منطق اسلام و نفوذ کردن منطق قرآن نتوانستند پاسخ درستی به منازعات و مذاکره دهند و ظاهر قرآن را آتش زدند.

وی در ادامه با بیان این‌که دشمنان تلاش می‌کند با حمله به اعتقادات مسلمانان ضربه‌ای را وارد کنند، خاطرنشان کرد:‌ در این راستا روسیاهی برای هتاکان و منکران قرآن کریم و روسفیدی برای مسلمانان می‌ماند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکید بر این‌که طبق قوانین بین‌المللی توهین به مقدسات و مرزهای اعتقادی پیروان ادیان الهی مجازات دارد، گفت: اگر آمریکا ادعا می‌کند که پشت صحنه اهانت به قرآن کریم نیست، باید طبق این قواعد بین‌المللی هتاکان را مجازات کنند تا دنیا به این باور برسد که آمریکا صداقت دارد.

ذاکر در ادامه با بیان این‌که مجامع بین‌المللی باید هتک حرمت قرآن کریم را پی‌گیری کند، افزود: مجامع حقوقی بین‌المللی باید با شناسایی عوامل و هتاکان به مسلمانان، زمینه‌ مجازات آنها توسط مسلمانان را فراهم کنند تا شاید ادعای آمریکا مبنی بر دست نداشتن در این کار قابل پذیرش باشد. در غیر این صورت نمی‌توانند پاسخگوی مسلمانان باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet