هدر موبایل
1389/06/29 16:15:00
سرویس سیاسی
ملک‌محمدی:

ارزش‌های ماندگار دفاع مقدس باید به نسل جدید منتقل شود

**نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم فداکار ایران با جهاد و مقاومت انس دارند اما باید با برنامه‌ریزی ارزش‌های ماندگار دفاع مقدس را به نسل جدید منتقل کرد.

"حسن ملک‌محمدی" در آستانه سی‌امین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی درباره نحوه ترویج فرهنگ رشادت و حماسه و بزرگداشت یاد شهدا، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان سرفراز به هفته‌نامه کویر سمنان گفت: مردم بزرگوار و فداکار ایران با جهاد و مقاومت انس دارند و در حقیقت یکی از فروع دین مبین اسلام جهاد است که به فرموده امیرالمؤمنین علی‌(ع) جهاد یکی از درهای مخصوص بهشت است و خدای متعال آن را برای بندگان خاص و خالص خود گشوده است. بنابراین فرهنگ جهاد، فرهنگ اخلاص، ایمان، استقامت، صبر، شهادت و ولایت است و مردم ایران فطرتاً نسبت به مقوله جهاد و مبارزه با ظلم و ظالمان انس دارند.

نماینده مردم دامغان افزود: اما باید در همه ایام سال و به ویژه در روزهای یادآوری 8 سال دفاع مقدس، از هر فرصت و مناسبتی استفاده کنیم تا فرهنگ جهاد و شهادت را گسترش دهیم و به نسل چهارم انقلاب منتقل کنیم. برای این کار نیاز به برنامه‌ریزی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره روش‌های انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید گفت: با بیان خاطرات رزمندگان، تبیین و تفسیر وصیتنامه شهدای والامقام، تجلیل و قدردانی از خانواده‌های معظم شهدا، برگزاری همایش‌ها و مراسم گرامیداشت و همچنین یادواره‌های شهدا در شهرها و روستاها و همین‌طور ترویج و بازخوانی پیام‌ها و سخنان حضرت امام‌خمینی‌(ره) در طول 8 سال دفاع مقدس، این ارزش‌ها را به نسل جدید و نسل‌های آینده انتقال داد.

ملک‌محمدی درباره وظیفه سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوط با ترویج فرهنگ دفاع مقدس نیز یادآور شد: این موضوع باید همواره نصب‌العین سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی باشد که هویت، قدرت و اعتبار نظام اسلامی ما ریشه در فرهنگ جهاد و شهادت دارد لذا باید با تمام توان نسبت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران اظهار خضوع و خشوع داشته باشند و نقش خود را با تکریم بسیجیان و تجلیل از خاندان معظم و گرانقدر شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان همراه با نهادینه کردن فرهنگ جهاد و شهادت نهادینه کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet