هدر موبایل
1389/06/29 16:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکرمی:

شرایط مردم پس از هدفمندی یارانه‌ها نامشخص است

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در دولت اراده ای برای اجرای جدی قانون هدفمندی وجود ندارد گفت: در زمان حاضر هیچ کس نمی داند که با آغاز اجرای قانون هدفمندی یارانه ها چه شرایطی در انتظار مردم است.

سیدرضا اکرمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر در بیان اینکه مردم باید برای چه شرایطی بعد از هدفمند شدن یارانه ها آماده باشند، گفت: متاسفانه از ابتدای سال در کشور بدون اینکه قانون هدفمندی یارانه ها اجرایی شود شاهد افزایش قیمت ها و بروز گرانی بوده ایم و در ماه رمضان نیز قیمت بسیاری از کالا ها از جمله نان، گوشت و میوه رشد داشته است.

وی ادامه داد: قیمت مسکن  اجاره بها نیز از ابتدای امسال با رشد 20 درصدی روبرو بوده است و همه این افزایش قیمت ها و تورم در حالی است که هنوز قانون هدفمندی یارانه ها اجرایی نشده است.

اکرمی در بیان اینکه مردم برای چه شرایطی باید آماده باشند، اظهارداشت: چون هنوز این قانون در کشور عملیاتی نشده است نمی توان از دور قضاوت کرد ، اما با اینکه هنوز هدفمندی یارانه ها اجرا نشده برق و سوخت گران شده است قطعنا این موضوع روی قیمت ها اثر خواهد گذاشت.

نماینده مردم تهران  ادامه داد: دولت باید روی قیمت ها نظارت داشته باشد تا قیمت ها بدون ترمز سیر افزایشی را طی نکنند.

وی افزود: اگر قرار باشد جدی درباره هدفمندی یارانه ها سخن بگوییم حرف زیاد است اما به اعتقاد من اراده جدی در دستگاه اجرایی کشور برای اعمال این قانون وجود ندارد.

به اعتقاد اکرمی، هیچکس نمی داند که پس از آغاز قانون هدفمندی یارانه ها چه شرایطی در کشور ایجاد می شود چرا که اراده جدی برای اجرای آن از سوی دولت وجود ندارد و ما اکنون شش ماهه اول سال را پشت سر گذاشتیم در حالی که دولت باید درآمد حاصل از هدفمندی یرانه ها که 20 هزار میلیارد تومان است را  در طول یکسال به دست می آورد و اکنون در مردم این سردرگمی وجود دارد که این قانون  چه زمانی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه همه کارشناسان اصل هدفمندی یارانه ها قبول دارند ، افزود: قوه مجریه اراده جدی برای اجرای آن ندارد و به همین دلیل وقتی معلوم نیست چه باید کرد معلوم هم نیست که مردم باید برای چه شرایطی آماده باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet