خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/29 16:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مقیمی:

هدف از اجرای قانون هدفمندی اصلاح الگوی مصرف است

**رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که هدف از هدفمند کردن یارانه ها اصلاح الگوی مصرف است و اگر تنها به بهبود معیشت مردم و توزیع پول نقد منحصر شود از هدف اولیه فاصله ایجاد شده است.

محمد حسین مقیمی در گفتگو با مهر درباره تبعات اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها گفت: این قانون به منظور بهینه سازی مصرف و افزایش بهره وری به تصویب رسیده است و اگر تنها به بهبود معیشت مردم و توزیع پول نقد منحصر شود از هدف اولیه فاصله ایجاد شده است.

وی با اعلام اینکه اگر قانون همانگونه که به تصویب رسیده است اجرا شود اقتصاد کشور اصلاح می شود ، گفت: اجرای درست قانون موجب سالم سازی اقتصاد شده و بهره آن به مردم می رسد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که اجرای صحیح قانون مبحثی مهمتر از دیگر مسائل است گفت: کار کارشناسی زیادی درباره قانون هدفمند کردن یارانه ها انجام شد و قانون شفافی هم تصویب شده است ولی حال باید دید دولت در اجرا چه کار خواهد کرد.

وی درباره نظارت مجلس بر اجرای این قانون گفت: در این شرایط همه باید کمک کنیم که قانون به طور کامل اجرا شود ولی اگر در جایی نقصان و یا کم کاری دیده شد با استفاده از اهرم های نظارتی خود به موقع تذکرات لازم را خواهیم داد.

مقیمی با تاکید بر تبعیت همه از قانون گفت: هدفمند کردن یارانه ها باید درست و با ریز مفاد آن به اجرا گذاشته شود در غیر این صورت از اهداف اولیه جدا شده و موجب زیان های بسیاری خواهد شد.

وی سلیقه ای عمل کردن به قانون را موجب انحراف از هدف عنوان کرد و گفت: در هدفمند کردن به دنبال پول دادن مردم نیستم بلکه منظور از بازتوزیع یارانه ها رسیدن به اصلاح الگوی مصرف و ارتقا بهره وری است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد:هدفمند سازی یارانه ها بیش از آن که یک اقدام اقتصادی باشد باید نوعی فرهنگ سازی برای مصرف بهینه منابع در اختیار باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet