هدر موبایل
1389/06/30 07:40:00
سرویس سیاسی
نمایندگان هرمزگان:

آتش زدن قرآن با برنامه‌ریزی صهیونیست‌ها صورت گرفت

**«محمد آشوری» عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با نشریه صبح ساحل، آتش زدن قرآن در ایالات متحده و در سالروز واقعه ۱۱ سپتامبر را بازطراحی اقدام علیه اسلام در سالروز این واقعه خودساخته ارزیابی کرد و گفت: صهیونیست‌ها این بار قصد دارند در مسیر یک طراحی پیچیده، جنگ تمدن‌ها را که سال‌ها پیش سنگ‌بنای آن را با واقعه خودساخته تروریستی حمله به برج‌های دوقلو نهادند، بازتعریف و بازطراحی کرده و از پس این خلق جنگ، بستری برای تضعیف مسیحیان و مسلمانان فراهم کرده و مفاهیم خود را القا کنند.

آشوری عنوان‌کرد: افراطیون مذهبی و سیاستمداران نیرنگ‌پیشه غرب در تلاشند به نحوی دو حوزه دینی پررهرو در عالم را درگیر معضلات عقیدتی کنند.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، بندر خمیر و حاجی‌آباد در مجلس خاطرنشان‌کرد: اهانت به قرآن از مبانی فکری اندیشه آخرالزمان ساختگی غربی‌ها موسوم به آرماگدون است که سال‌هاست شاهد تصویرسازی، مدلسازی و در مواردی اندیشه‌سازی در جهان با محوریت این تفکرهای پلید بوده‌ایم و عدم توان دولتمردان ایالات متحده در برخورد با عوامل  این رفتار خصم‌آلود و بسنده کردن آنان به محکومیت‌های لسانی به واسطه سلطه بی‌چون و چرای سران صهیونیست بر  شئون متعدد این کشور است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خطر بزرگتر از قرآن‌سوزی در جهان اسلام را تبانی برخی سیاستمداران و دولتمردان دول اسلامی با سران صهیونیست و عوامل غربی بحران‌افکنی در جهان اسلام عنوان کرد و گفت: اگر پیکره جهان اسلام با سران آن از یک همدلی و همسویی برخوردار بود، امروز کتاب مقدس اسلام مورد بی‌احترامی قرار نمی‌گرفت.

وی تدبیر مقام معظم رهبری در مواجهه با این بی‌حرمتی را نشان از دوراندیشی ایشان ارزیابی کرد و گفت: خویشتن‌داری، حفظ حرمت ادیان و پیامبران الهی و تأکید بر مشترکات دینی در این مقطع می‌تواند ضمن حفظ عزت اسلامی  بسترساز مقابله‌ با رفتارهای انحراف‌انگیز دشمنان اسلام باشد.

ذوالقدر: سکوت در برابر این اقدامات، خیانت به اسلام است

"سیدمصطفی ذوالقدر" نماینده مردم بندرعباس، قشم،‌ ابوموسی، بندرخمیر و حاجی‌آباد در مجلس شورای اسلامی نیز درخصوص اهانت صورت گرفته به قرآن کریم اظهارکرد: رفتار وقیحانه اهانت به قرآن، سناریویی از پیش نوشته شده در معاندت با اسلام و موج وسیع بیداری ملت‌هاست و دشمنان قسم‌خورده اسلام که هرگز نمی‌خواهند عظمت و عزت اسلام و مسلمانان را ببینند تلاش می‌کنند قدرت اسلام و مسلمانان را در مسیر هجمه و تقابل قرار دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تداوم این قبیل رفتارها که سال‌ها قبل با کشیدن کاریکاتور موهن از پیامبر مکرم اسلام (ص) آغاز شد نشانه‌ای از دامنه‌دار بودن این طرح مزورانه است که با هدف ایجاد اختلاف میان پیروان ادیان الهی صورت می‌گیرد و هدفی جز کاستن قدرت این ادیان در عالم و بسترسازی برای رشد افکار انحرافی دست ساخته صهیونیست‌ها ندارد.

وی ادامه داد: دین اسلام برخاسته از کلام وحیانی خداوند است که بر روح و جان حضرت ختمی مرتبت با اراده حضرت متعال الهام گشته است و خداوند در آیات متعدد این کتاب بر صیانت خویش از آن تأکیدکرده اما نکته اساسی در این میان، لزوم حساسیت جامعه اسلامی نسبت به این امر است که نباید اجازه دهیم، بروز این قبیل مسائل به رویه‌‌ای دائمی از سوی مستکبرین تبدیل شود.

فرجزاده: اهانت به قرآن از ترس عظمت روز قدس بود

"محمدامین فرج‌زاده" نماینده دیگر مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، بندرخمیر و حاجی‌آباد در مجلس اهانت صورت گرفته به قرآن در سالروز 11 سپتامبر را به واسطه عظمت برگزاری مراسم روز قدس در جهان اسلام عنوان‌کرد و اظهار داشت: هر زمان که اسلام در سایه وحدت و همدلی به توفیقات روزافزون دست‌یافته‌است، به همان میزان نیز بر شدت هجمه‌ها علیه مسلمانان افزوده شده و بدون‌شک اهانت به قرآن را باید در جهت ضعف دشمنان اسلام ارزیابی کرد.

وی با اشاره به سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب در باب جلوگیری از مقابله به مثل مسلمانان در این حوزه گفت: مسلمانان ریشه این قبیل اقدامات را در پیروان مسیحیت نمی‌بینند و ما اطمینان داریم که جریانی در پی اختلاف‌افکنی میان پیروان مذاهب آسمانی است.

عضو کمیسیون عمران افزود: برای ایستادن در برابر اراده ملت‌ها و حرکت در جهت تضعیف قدرت آنها، در طول سال‌های متمادی شاهد مکر و نیرنگ متعدد غرب و سران استعمارگر دنیا علیه ملت‌ها بوده‌ایم و به راستی تحقق وعده خداوند در بازگشت مکر آنان به خودشان محقق خواهد شد و در آینده نزدیک، خداوند عقاب این رفتار خباثت‌آلود مشتی بی‌دین و لاابالی را به آنها خواهد داد.

فرج‌زاده بیان کرد: تاوان این رفتار از جانب خداوند متوجه هر دو گروه اهانت‌کننده و حامی اهانت‌کنندگان خواهد بود.

جباری: دولت اوباما پاسخگوی رفتارهای اهانتآمیز باشد

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس نیز گفت: دولت اوباما باید پاسخگوی رفتارهای اهانت‌آمیز مشتی افراطی باشد و البته همه دنیا می‌دانند که رئیس‌جمهور کنونی ایالات متحده تنها مجری سیاست‌های لابی پلید صهیونیست‌هاست و چون این دسیسه نیز در محافل  صهیونیستی طراحی و به اجرا گذاشته شده است، دولت اوباما جز حرف قادر به اعمال رفتار دیگری نیست.

"احمد جباری" ادامه‌داد: 11 سپتامبر دروغین با هدف ایجاد جنگ میان تمدن‌های مطرح دنیا شکل‌گرفت و پس از آن دیدیم که آنها همه ترسشان از تمدن اسلام بود و با لشکرکشی به سرزمین‌های اسلامی سال‌ها قتل و غارت و تجاوز را در دستور کار خود قراردادند و اکنون وقتی می‌بینند که سیاست‌های عقب‌مانده‌شان با شکست مواجه شده است، رو به رفتارهای اهانت‌آمیز با هدف جریحه‌دار کردن قلوب ملت‌‌های مسلمان می‌آورند و در پی آن به دنبال شکل دادن جنگ میان مسلمانان و مسیحیان هستند.

وی خاطرنشان‌کرد: ملت های مسلمان به دور از هرگونه تفرقه‌ شیعه و سنی پیرو دین مبین اسلام و مکتب تعالی‌بخش اسلام هستند و به خوبی قادرند از کیان اسلام به شکل مطلوبی دفاع کنند اما تأسی به همین مکتب است که سبب می‌شود صبر و توکل به خداوند را در سرلوحه امور خود قرار دهند.

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس گفت: بزرگترین خیانت به اسلام را سران برخی دولت‌های عربی با سکوت  و همدستی خود با عوامل این فتنه‌آفرینی‌ها صورت می‌دهند که به همان اندازه اهانت‌کنندگان به اسلام خیانت می‌کنند. جباری بیان کرد: عدم توفیق دول اسلامی در مهار رفتارهای خائنانه به اسلام به‌واسطه ضعف آنان در اداره امور کشورهایشان و وابسته بودن آنان است و این در حالیست که تنها ندای ملت​های آزاده کشورهای اسلامی در محکومیت این جنایات و هتک  حرمت​ها شنیده می​شود.

میرخلیلی: کلام رهبر معظم انقلاب سند روشن راه آینده است

"علی میرخلیلی" نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس در خصوص اهانت‌‌های اخیر صورت‌گرفته به ساحت قرآن گفت: دل‌های بسیاری از مسلمانان جهان در پی وقوع این اهانت عظیم جریحه‌‌دارشد اما سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سبب شد تا راه روشن مسلمانان در آینده جهان اسلام روشن و هدف مستکبران در بروز این رفتار بیان شود.

نماینده میناب، رودان و جاسک‌و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی افزود: پرده‌دری و در عین حال شکستن حریم دین مقدس اسلام سال‌هاست در قالب یک پروژه کثیف در حال پیگیری است و قرآن سوزی می‌توانست حلقه تکمیل نشده این پروژه آنها باشد تا با جریحه‌دار کردن قلوب و اندیشه‌های مسلمانان، آنان را وادار به رفتارهای خشونت‌آمیز کرده و دوباره  موج عظیمی که پس از وقوع 11 سپتامبر در جهان حاکم کرده بودند را تقویت کنند.

وی ادامه داد: آگاهی عظیم و بصیرت ملت‌های مسلمان سبب شد این فتنه در لحظه آغاز با موج وسیع محکومیت‌ ملت‌ها همراه شود، اما تدبیر رهبری سبب شد که ملت‌های مسلمان بسیار با صبر و آگاهی به موضوع نگریسته و از هرگونه گام برداشتن در مسیر دلخواه صهیونیست‌های افراطی خودداری کنند.

میرخلیلی با اشاره به آیه شریفه «و مکرو و مکرا...» عنوان کرد: بدون شک مکر و نیرنگی که عاملان این بی‌حرمتی در مورد قرآن صورت‌دادند در آینده نزدیک به خودشان بازخواهد گشت و سرانجام بدی در پی رفتار این جریان‌ها و گروه‌ها خواهد بود و خداوند آنان را خار و درمانده تاریخ خواهدکرد.

وی در پایان خاطرنشان‌کرد: دولت آمریکا  باید با عاملان این اهانت برخورد می‌کرد اما همین نبودن عزم در این مسیر نشان از مشارکت آنان در اجرای این عمل غیرانسانی و نقش آنان در رفتارهای اهانت​آمیز گذشته را نشان می​دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet