ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/30 08:41:00
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا با اشاره به حضور احمدی نژاد در سازمان ملل:

رئیس‌جمهور از حقوق ملت ایران قاطعانه دفاع کند

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، حضور رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل را بسیار با اهمیت توصیف کرد و گفت: رئیس جمهور باید در این اجلاس ضمن تبیین اصول نظام،از حقوق ملت ایران به‌ویژه در بحث هسته‌ای به صورت قاطع دفاع کند.

"حسین سبحانی نیا" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به حضور رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد: حضور در این اجلاس  بین المللی از چند جهت مهم است که موقعیت بین المللی، بحث قطعنامه‌ها،قرآن سوزی، مسایل پاکستان و شرایط آمریکا در خاورمیانه و ادامه بحران اقتصادی در جهان، از جمله این موارد است.

نماینده نیشابور براین اساس خواستار دفاع قاطع از حقوق ملت ایران بویژه درموضوع هسته‌ای شد و افزود: موضع گیری رئیس جمهور در سازمان ملل باید بر پایه عزت، حکمت و مصلحت باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با ظالمانه توصیف کردن نظام حاکم بر جهان، خاطرنشان کرد: حضور رئیس جمهور در سازمان ملل فرصتی است که دوباره بحث تغییر ساختار مجامعی همچون شورای امنیت و بانک جهانی مطرح شود.

وی بی نتیجه بودن مذاکرات سازش بدون حضور مردم فلسطین را از دیگر مواردی دانست که رئیس جمهور باید در مجمع عمومی سازمان به آن اشاره کند.

سبحانی نیا موضوع اهانت به قرآن کریم در آمریکا را ازدیگر موضوعات با اهمیت برای طرح در مجمع عمومی سازمان ملل عنوان کرد و افزود: رئیس جمهور در این اجلاس باید روی محورهای کلان و اساسی در عرصه بین الملل و بویژه حقوق ملت ایران تاکید کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet