خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/30 09:35:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از نماینده شهرکرد؛

دفاع مقدس نمی‌تواند در انحصار گروهی خاص باشد

**نصرالله ترابی‌ قهفرخی نماینده مردم شهرکرد درمجلس شورای اسلامی ،طی یادداشتی که در هفته‌نامه زردکوه منتشر شد، تاکیدکرده است که صحیح نیست که در دفاع از ارزش‌های ۸ سال دفاع مقدس و هزاران هزار شهید، حرف از انحصار و خودخواهی زد؛ بلکه باید در دل مردم، این ارزش‌ها حفظ شود.

دفاع مقدس یک مقطع درخشان در تاریخ ما است که می‌تواند الگوی خوب و مناسب و تأثیرگذاری برای نسل‌های آینده ما باشد. هشت سال جنگی که همه مردم درگیر آن بودند و همه سنین چه زن و چه مرد خود را آماده دفاع و حتی شهادت در این راه کرده بودند.

هویت ملی و دینی مردم ایران در این زمان مورد تهدید قرار گرفت و مردم نیز به دور از تفاوت‌های قومی، قبیله‌ای و دیدگاهی در جبهه حضور داشتند و جانانه جنگیدند. جنگی همه‌گیر و فراگیر که به نوعی نشان از شجاعت جوانانی بود که صادقانه جنگیدند. وحدت ملی ما نیز ظهور و بروز خود را به نمایش گذاشت تا این‌گونه نیز پیروز میدان باشیم؛ اما باید این موضوع را فراموش نکنیم که این جنگ متعلق به همه مردم ایران است و نباید در انحصار عده‌ای خاص باشد و به عنوان هویت ملی و دینی ما باید در دل و جان مردم وجود داشته باشد. این خود مردم باشند که جشن پیروزی دفاع مقدس را برگزار می‌کنند و تنها با برگزاری رژه و مراسم‌های تشریفاتی نمی‌توان ارزش‌های دفاع مقدس را زنده نگه داشت بلکه باید در فرزندان کسانی که به جنگ رفتند و از اسلام دفاع کردند، این ارزش‌ها را بیدار نگه داشت به طوری که در گوشت و پوست مردم حفظ شود نه اینکه عده‌ای ادعا کنند که جنگ متعلق به آنها بوده است و مردم سهمی در این جنگ نداشته‌اند و انحصاری شود. صحیح نیست که در فرهنگ و دفاع از ارزش‌های 8 سال دفاع مقدس و هزاران هزار شهید، حرف از انحصار و خودخواهی زد؛ بلکه باید در دل و خانه‌های مردم این ارزش‌ها حفظ شود.

نصرالله ترابی قهفرخی

نماینده مردم شهرکرد درمجلس

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet