هدر موبایل
1389/06/30 09:39:00
سرویس اقتصادی
نماینده گرمسار:

گزارش انتظامی درباره سرقت احشام دراستان سمنان دریافت نشده است

**نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی گفت:سرقت احشام که از چند ماه پیش در گوشه و کنار استان سمنان روی داده بود هنوز به نتیجه خاصی نرسیده است.

"عبدالرضا ترابی "نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با کویر سمنان با اعلام این مطلب گفت: درباره سرقت احشام در استان سمنان با فرمانده نیروی انتظامی صحبت کردیم و مراتب اعلام شد. در آنجا این بحث مطرح بود که این افراد شبکه‌ای هستند که در همه شهرهای استان و حتی اطراف نیز فعالیت می‌کنند و البته از راه‌های اصلی نیز تردد نمی‌کنند. این افراد دام سرقتی را با کامیون از جاده‌های فرعی عبور می‌دادند و حتی گاهی شب‌ها با پیاده کردن دام و طی مسافت، دوباره دام را سوار کامیون می‌کردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه افزود: البته یکی دیگر از ایرادها هم این بود که متأسفانه کامیون‌ها در پلیس راه شریف آباد کنترل نمی‌شدند و سارقان به راحتی دام‌ها را منتقل می‌کردند. اگر هم کنترل می‌شد به ندرت این اتفاق می‌افتاد.

ترابی عدم برخورد قاطع قوه قضاییه با سارقان مشابه را که در سال‌های قبل نیز دست به سرقت‌های این چنینی زده بودند بی‌تأثیر ندانست و یادآور شد: اگر برخورد شدیدی با این افراد صورت می‌گرفت دیگر شاهد چنین مواردی نبودیم.

وی راهکار خود برای رفع این مشکل را نیز مطرح کرد و گفت: پیشنهاد ما فعال کردن بسیج عشایر در کنار سپاه و بسیج بود که قبلاً هم همین کار را کردیم تا توانستیم این سرقت‌ها را متوقف کنیم.

نمانیده مردم گرمسار درباره راه‌اندازی مجتمع‌های دامداری برای حفاظت از دام‌ها نیز گفت: پیشنهاد مجتمع‌های دامداری ارائه شد. البته تحقق این امر پروسه‌ای طولانی می‌طلبد و نیاز به موافقت دامداران مبنی بر تجمیع نیز دارد. از هزینه‌های این طرح نیز نباید غافل شد.

ترابی درباره فعالیت بنگاه‌های زودبازده در گرمسار و تأثیر آنها در ایجاد اشتغال نیز گفت: چند سال پیش برای افرادی که حداقل 50 درصد پیشرفت در کار داشتند مبالغ مناسبی اعطا شد اما متأسفانه نتیجه سرمایه گذاری‌ها نیز محقق نشد. البته هنوز هم آمادگی‌هایی وجود دارد که وزارت کار تسهیلاتی را ارائه کند. البته این تسهیلات گسترده نیست و پروسه دریافت آن هم طولانی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet