هدر موبایل
1389/06/30 10:09:00
سرویس فرهنگی
رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی:

حل مشکل ترافیک مستلزم توسعه حمل ونقل شهری است

**رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی با انتقاد از پرداخت نشدن بودجه مترو اظهار داشت: برای حل مشکل ترافیک باید سیستم حمل و نقل شهری در کشور توسعه یابد.

"محمد حسین مقیمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت درباره با آماده بودن سیستم حمل و نقل شهری با توجه به آغاز سال تحصیل گفت: ترافیک یکی از معضلاتی است که ما در تمام فصول سال با آن روبرو هستیم اما متاسفانه تنها در آغاز سال تحصیلی به آن پرداخته می شود.

نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس برای حل مشکل ترافیک با تصویب قانونی دولت را ملزم به پرداخت بودجه مترو کرد که متاسفانه دولت تاکنون این قانون را اجرا نکرده است.

مقیمی با بیان اینکه حمل و نقل عمومی در کلان شهرها باید توسعه یابد گفت: در حال حاضر درصد توسعه حمل و نقل شهری در تهران باید 30 درصد می شد که متاسفانه این رقم تنها به   9درصد رسیده است.

عضو کمیسیون عمران تاکید کرد: دولت باید امکانات و بودجه ای را که برای توسعه حمل و نقل شهری در تهران و دیگر کلان شهرها در نظر گرفته شده بود به این بخش تزریق می کرد.

وی تصریح کرد:  وزارت اقتصاد دارایی باید پاسخگوی این اهمال کاری باشد و بگوید با توجه به اینکه  از نظر ارزی هیچ مشکلی برای پرداخت بودجه مترو  وجود ندارد،  چرا این اقدام تاکنون صورت نگرفته است؟

وی خاطر نشان کرد: برای حل مشکل ترافیک و توسعه حمل و نقل شهری دولت باید به آنچه در برنامه چهارم و پنجم توسعه پیش بینی شده است عمل کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet