خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/30 10:19:00
سرویس فرهنگی
مرادنیا:

سازمان ملی جوانان برنامه مهار طلاق در کشور را ارائه کند

**عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه برنامه سازمان ملی جوانان در خصوص مهار طلاق در کشور شد.

"بهمن مرادنیا" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهارداشت: افزایش سیر صعودی نرخ طلاق در کشور نگران کننده است ،باید هرچه سریعتر تمهیداتی برای مهار آن اتخاذ شود.

وی خاطرنشان کرد:سازمان ملی جوانان به تازگی اعلام کرده 12میلیون نفر از جمعیت جوان کشور در آستانه ازدواج قرار دارد این موضوع باید با دقیق تر بررسی و تبیین شود.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: اعلام این مطلب مبنی بر اینکه 12 میلیون نفر از جمعیت جوان در آستانه ازدواج است وظیفه و عملکرد سازمان ملی جوانان کشور را سنگین تر می کند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان ملی جوانان کشور باید در جهت مقابله با سیل مخرب طلاق اعلام کند چه برنامه هایی را در مدت 5 سال اخیر به اجرا گذارده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی مهمترین دلایل افزایش نرخ طلاق در کشور را مشکلات اقتصادی،معیشتی،اختلافات فرهنگی و رنگ باختن فرهنگ و رسوم گذشته در ازدواج ذکر کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: هرچه سریعتر برنامه ای برای مقابله با سیر صعودی و مخرب طلاق در جامعه از سوی مسئولان و متولیان ذیربط اتخاذ شود. 

 در روزهای گذشته خبرگزاری ها از آمار یک میلیونی مردان  و 6 میلیونی زنان مطلقه خبر داده اند.  از سوی دیگر آمارها از وجود 5/9 میلیون مرد مجرد (سنین 20 تا 34 ساله) و هفت میلیون دختر مجرد (15 تا 29 ساله) در کشور حکایت دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet