ایام محرم 1398
1389/06/30 10:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قربانی:

وحدت باید در جامعه کاربردی شود

**موسی قربانی با تاکید براین‌که وحدت باید در جامعه کاربردی شود، اظهار کرد: مسوولان باید با کوتاه آمدن از حق قانونی و شرعی‌شان، در جهت وحدت عملی تلاش کنند و در این صورت شادابی و امید در جامعه ایجاد می‌شود.

این عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان رهبری در مورد تقویت روحیه داخلی و تحقق وحدت به صورت عملی در جامعه، گفت: یکی از راه‌های کاربردی شدن وحدت، پیش قدم شدن برخی از آقایان و تاکید بر این موضوع است که با کنار گذاشتن کدورت‌ها، به همه کمک می‌کنند.

وی افزود: به عنوان مثال آقای هاشمی رفسنجانی رسما اعلام نماید کاری به فتنه‌گران نداشته و در خدمت نظام است. هم‌چنین آقای احمدی‌نژاد اعلام رسمی می‌کند که دیگر مشکلی با مجمع تشخیص مصلحت نداشته و در جلسات این مجمع شرکت می‌کند.

وی ادامه داد: هنگامی که رهبری نظام در جلسه دیدار کارگزاران، اختلاف را حرام می‌دانند و مجددا در دیدار با خبرگان تاکید می‌نمایند که حرف زدن کافی نیست و باید عمل شود. لذا مسوولان نظام همچون روسای قوای سه‌گانه،‌ وزرا،‌ نمایندگان مجلس، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام،‌ ائمه جمعه،‌ شورای نگهبان و ... به عنوان مخاطبان اصلی این فرمایشات بایستی به صورت رسمی اعلام کنند که با چنین بیاناتی اختلافات را کنار گذاشتند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسوولان بایستی پس از چنین فرمایشاتی علاوه بر کنار گذاشتن اختلافات، به صورت عینی وارد صحنه شوند، چرا که صرفا با بیان سخنانی در سخنرانی‌ها و جلسات عمومی هیچ مشکلی حل نمی‌شود.

قربانی در بیان نمونه‌هایی از چنین رویکردهای در سطح مسوولان گفت: در جلسه مشترک دولت و مجلس، عزیزی، معاون نظارت و راهبردی رییس جمهور و ابوترابی فرد، نایب رییس مجلس از همکاری‌ها در بررسی لایحه برنامه پنجم تعریف و تمجید کردند، اما پس از چند روز رییس جمهور نامه استرداد لایحه برنامه پنجم را به مجلس فرستاد، چنین رویکردهایی مشکلات را حل نمی‌کند.

وی با تاکید بر این‌که مسوولان باید برای حل موارد اختلاف با کوتاه آمدن از حق قانونی و مشروع‌شان در جهت وحدت عملی تلاش کنند، گفت: مطمئنا در چنین شرایطی شادابی و امیدی در ملت ایجاد می‌شود.

نماینده مردم قائنات در خانه ملت مشکل منحصر به فرد جامعه را وجود موارد اختلافی بین مسوولان و افراد عنوان و اظهار کرد: در صورتی که مسوولان با کنار گذاشتن اختلافات با یکدیگر کنار آیند بسیاری از مشکلات مردم حل می‌گردد.

قربانی در ادامه با تاکید بر این‌که در صورت نبود مشکل در داخل کشور هیچ فرد و گروهی از اقصی‌نقاط دنیا حریف ما نخواهد بود، گفت: در دوران جنگ به دلیل وحدت داخلی و نبود مشکل بین مسوولان دشمنان نتوانستند حریف ما شوند و ما پیروز میدان شدیم.

وی در پایان یادآور شد: در صورت وجود اختلافات در درون کشور، با به وجود آمدن فتنه‌ای همچون فتنه‌ی سال 88 حداقل 6 ماه وقت کشور و مسولان گرفته می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet