خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/30 10:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شهریاری:

پایبندی به قانون مهمترین عامل حفظ وحدت در جامعه است

**عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، پایبندی به قانون را از مهمترین عوامل تحقق وحدت در جامعه عنوان کرد و گفت: در صورت پایبندی همه افراد جامعه به قانون، بخش عمده‌ای از مشکلات حل می‌شود و وحدت عملی در جامعه تحقق پیدا می‌کند.

حسینعلی شهریاری درگفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص لزوم حفظ وحدت در جامعه، اظهار کرد: به نظر می‌رسد وظیفه اصلی و خطیر در این رابطه بر عهده دولتمردان و قوه مجریه است. اگر قوه مجریه در چارچوب قانون و پایبندی به قانون بتواند وظایفش را انجام دهد، بسیاری از مسایلی که در جامعه مطرح می‌شود، یقینا بوجود نمی‌آید.

وی افزود: مشکل اصلی زمانی بوجود می‌آید که دولتمردان به هر دلیلی از اجرای قانون سرباز زنند که این موجب عکس‌العمل در قوای دیگر مانند قوه مقننه می‌شود. لذا همه مخصوصا دولت باید سعی کرده که در چارچوب قانون حرکت کنند، چراکه در غیر این صورت، این مساله موجبات سوء استفاده دشمنان و گروه‌های سیاسی را فراهم می‌کند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تهدیدات و فشارهای بین‌المللی ادامه داد: برای مسایل سیاست خارجی باید تصمیم گیرندگان این حوزه پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری باشد و کسانی که سیاست خارجی را دنبال می‌کنند باید ضمن پاسخگو بودن و در راستای سیاست‌های مقام معظم رهبری، این سیاست‌ها را اعمال کنند.

شهریاری در پایان خاطرنشان کرد: در این صورت است که دشمنان نمی‌توانند سوءبرداشت داشته باشند یا از بیانات افراد متعددی، که اظهارنظر می‌کنند و بعضا جوابگو نیستند، بهره‌برداری کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet