هدر موبایل
1389/06/30 10:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی‌راد:

دفاع مقدس اعتماد به نفس و خوداتکایی ما را افزایش داد

**نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: در دوران دفاع مقدس با ایستادگی ملت و رشادت رزمندگان، نقشه‌های شرق و غرب مبنی بر ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران نقش بر آب شد.

محمد کرمی‌راد در آستانه هفته دفاع مقدس در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که علت اصلی تحمیل جنگ هشت ساله به کشورمان وقوع انقلاب اسلامی بود، اظهار داشت: با وقوع انقلاب اسلامی ایران منافع شرق و غرب به خطر افتاد و لذا جنگ تحمیلی را برای ساقط کردن این نظام نوپا علیه کشورمان به راه انداختند.

کرمی‌راد عنوان کرد: در جنگ تحمیلی شرق و غرب از صدام حمایت می‌کردند و حتی برخی کشورها هواپیماهای با خلبان برای هدف قراردادن پایانه‌های نفتی کشورمان در اختیار رژیم بعث قرار داده بودند. نفت ما را هم با قیمت بسیار پایین می‌خریدند و از این طریق قصد داشتند به کشورمان فشار بیاورند، اما با ایستادگی ملت و رشادت رزمندگان همه این نقشه‌های شرق و غرب نقش بر آب شد و نگذاشتیم حتی یک وجب از خاک کشورمان جدا شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: محور حرکت اصلی ارتش بعث عراق در این جنگ طبق گفته خود صدام محور خانقین - قصرشیرین - کرمانشاه - همدان - تهران بود و محور جنوب یک محور پشتیبانی برای تفکیک استان خوزستان از کشورمان بود.

این نماینده مجلس با اشاره به ایستادگی مردم استان کرمانشاه در هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: مردم استان به طور مستقیم درگیر جنگ بودند و جوانان این منطقه از همان نخستین روزهای شروع جنگ با تشکیل یگان‌های متعدد به دفاع از کشور پرداختند و اگر این مقاومت‌ها و رشادت‌ها نبود شاید سرنوشت جنگ چیز دیگری می‌شد.

وی افزود: مرکز پشتیبانی غرب، مرکز بهداری غرب، مرکز مخابرات غرب و ... همه در استان کرمانشاه بود و اینها نشان از نقش این استان در دوران دفاع مقدس دارد.

کرمی‌راد با بیان این‌که جنگ تحمیلی از کرمانشاه شروع شد و در این منطقه هم به پایان رسید، عنوان کرد: در آخرین روزهای دفاع مقدس هم منافقین که به خیال خود احساس می‌کردند ما ضعیف شده‌ایم قصد چنگ‌اندازی به خاک کشورمان را کردند که در تنگه مرصاد درس فراموش نشدنی به آنان داده شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه بدلیل ضعف برخی مسئولین گذشته نقش استان در دوران دفاع مقدس به خوبی تبیین نشده است، البته اخیرا حرکات خوبی در این راستا شروع شده که توجه دادن کاروان‌های راهیان نور به جبهه‌های غرب در این راستا است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس در ادامه گفت: در دوران دفاع مقدس هر چند جمعی از بهترین فرزندان این کشور شهید و یا مجروح شدند و بسیاری از زیرساخت‌های اقتصادی کشور ویران شد، اما آن دوران آثار و برکاتی نیز برای ما داشت از جمله این‌که این جنگ باعث افزایش اعتماد به نفس و خوداتکایی ما شد و امروز نیز جوانان کشور با الهام از آن ایثار و رشادت‌ها آماده پاسداری از خون شهدا و دفاع از نظام‌اند.

وی افزود: هم‌چنین در اقصی نقاط جهان گروه‌های مومن و انقلابی با تأسی از این انقلاب و دفاع مقدس ما به مقابله با کفر برخواسته‌اند که نمونه آن را در جنگ 33 روزه لبنان و ایستادگی حزب‌الله مقابل اسرائیل دیدیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet