هدر موبایل
1389/06/30 10:56:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی:تضعیف مجلس نادیده گرفتن اراده ملت است

رئیس مجلس در حفظ حرمت مجلس نقش خوبی داشته است

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، تضعیف مجلس را نادیده گرفتن اراده ملت دانست و دفاع از حفظ و شان قوه مقننه را وظیفه همه نمایندگان برشمرد و تصریح کرد: رئیس مجلس با توجه به شایستگی‌های زیادی که دارند در حفظ و حرمت مجلس نقش خوبی را ایفا کرده‌اند.

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اظهار اینکه جایگاه مجلس را امام ، مقام معظم رهبری و قانون اساسی به خوبی مشخص کرده اند، اظهار کرد: براساس قانون اساسی مجلس دو شان نظارت و قانون گذاری دارد که هر دو آنها مهم است.

نماینده بیرجند و درمیان با تاکید براینکه طبق قانون اساسی مجلس بر همه دستگاه ها نظارت دارد، خاطرنشان کرد: وظیفه همه قوا و همه کسانی که علاقمند به نظام هستند این است که باید شان مجلس را حفظ کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان با اشاره به اهمیت جایگاه قوه مقننه، تصریح کرد: مجلس جایی است که می تواند جلوی همه غرورها، خودخواهی، استبدادها و دیکتاتوری ها  رابگیرد و هر جا که قوا دچار مشکل هستند آن را اصلاح و مشکلات مردم را حل کند.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه مجلس تبلور اراده ملت است، خاطرنشان کرد: نمایندگان در واقع درتصمیم گیری هایی خود اراده همه ایرانیان  را متبلور می کنند و حقیقتا مجلس عصاره ملت است.

عضو فراکسیون روحانیون حفظ شان و جایگاه مجلس را وظیفه همه قوا دانست و اظهار کرد: باید در باب حفظ شان مجلس مروری به وصیت نامه امام و رهنمودهای مقام معظم رهبری داشته باشیم که همواره به جایگاه و اثر گذاری آن تاکید کرده اند.

نماینده بیرجند با تاکید براینکه تضعیف مجلس در واقع نادیده گرفتن اراده ملت است که با فرمایشات امام و رهبری و همه دلسوزان نظام مغایرت دارد، خاطرنشان کرد: در طول تاریخ مجلس همواره نقش آفرین بوده، الا زمانی که تحت سلطه دیکتاتورها بوده است.

ابراهیمی که سابقه نمایندگی در دوره دوم مجلس را نیز در کارنامه خود دارد با اشاره به نقش و جایگاه مجلس هشتم در کشور، گفت: همه مجالس دوره های گذشته خوب بودند، اما مجلس هشتم یک ویژگی هایی دارد که آنرا متمایز از مجالس دوره های گذشته می کند.

وی داشتن حداقل مدرک فوق لیسانس توسط نمایندگان را یکی از ویژگی های دوره هشتم مجلس دانست و اظهار کرد: مجلس ما امروز، مجموعه ای از نخبگان هستند که همین وضعیت آنرا متمایز از خیلی مجالس قبلی می کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان با اظهار اینکه در مجلس هشتم انصافا چهره های خوب، مومن ، ولایت مدار و حامی دولت بسیار هستند، خاطرنشان کرد: واقعا مجلس حمایت کاملی از دولت دارد همانطور که در تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه ها نشان داد.

وی با بیان اینکه نقش مجلس همواره گره گشایی برای قوای مجریه و قضائیه بوده است، خاطرنشان ساخت: در طول عمر مجلس هشتم همواره شاهد بودیم که هر وقت مقام معظم رهبری اشاره ای فرمودند، مجلس خیلی سریع در راستای تحقق منویات رهبری حرکت کرد و بنابراین باید قدر این مجلس را دانست.

عضو فراکسیون روحانیون در ادامه با تاکید بر اینکه تضعیف مجلس به مصلحت هیچ کس نیست، اظهار کرد: مجلس هشتم، مجلس لایق و شایسته ای است که در وهله اول وظیفه همه نمایندگان است که شان و منزلت آنرا رعایت کنند.

ابراهیمی با تصریح اینکه نباید از بیرون مجلس تخریب شود، به جمله رهبر کبیر انقلاب مبنی بر در راس امور بودن مجلس اشاره کرد و گفت: رهنمودهای کلی امام و رهبری درباره مجلس به زمان و مکان خاصی بستگی ندارد.

وی با اعلام اینکه وصیت نامه امام راحل برای زمان خاصی نوشته نشده است، خاطرنشان کرد: این وصیت نامه برای همه زمان ها نوشته شده که همواره باید حفظ شود.

نماینده بیرجند با یادآوری اینکه هیات رئیسه مجلس و روسای کمیسیون‌ها نقش اساسی در حفظ شان و حرمت مجلس دارند، خاطرنشان ساخت: نمایندگان نباید بهانه به دست کسانی که یا با مجلس رقابت دارند و یا حتی سازمان هایی که از مجلس دل خوشی ندارند، بدهند.

ابراهمیی در ارزیابی از عملکرد رئیس مجلس در دفاع از جایگاه قوه مقننه، گفت: همه نمایندگان برای آقای لاریجانی احترام خاصی قائل هستند  و ایشان هم در حفظ شان و حرمت مجلس نقش خوبی ایفا کرده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در ادامه با اشاره به وظایف دو قوه مجریه و مقننه، خاطرنشان کرد: گاهی میان این دو قوه یک تقابل وجود دارد که باید این تقابل ها را با تعامل در نشست ها به حداقل رساند و نباید برخی مسائل در رسانه ها به نحوی مطرح شود که در میان مردم این شائبه بوجود آید که به خاطر کسب قدرت است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تفاهم و نشست ها همه مسائل حل شده و قلب امام و رهبری را شاد کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet