شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/06/30 10:09:00
سرویس سیاسی
سلیمی: سخنان رییس‌جمهور اختلاف بین قوا را القا می‌کند

تاریخ در راس امور بودن مجلس را گواهی می‌دهد

**نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه رییس جمهور به جای اینکه مسائل مهم کشور را مطرح کند در پی القای بی اعتباری مجلس است.

"علیرضا سلیمی" نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت،  تصریح کرد: رئیس جمهور با گفتن اینکه حضرت امام در راس امور بودن مجلس را برای آن زمان گفته است، راهی را برای سوء استفاده کردن مخالفان، از افکار امام راحل باز کرد.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی ادامه داد: از این پس مخالفان انقلاب تلاش می‌کنند بیانات رهبر انقلاب را بی‌اهمیت جلوه دهند و با تبلیغات منفی در این مسیر، انقلاب اسلامی را از رهنمودهای امام راحل بی بهره کنند.

سلیمی با بیان اینکه قانون اساسی نیز بر راس امور بودن مجلس صحه گذاشته است، تاکید کرد: صحبت احمدی‌نژاد مغایر با قانون اساسی و سخنان مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به قانون اساسی، گفت: طبق قانون، مجلس می‌تواند از وزرا و رییس جمهور سوال کند، حتی حق استیضاح دولت را به مجلس داده است در حالی که هیچ قوه ای اجازه انحلال مجلس را ندارد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با بیان اینکه تاریخ نیز در راس امور بودن مجلس را  نشان می‌دهد، اظهار داشت: همین مجلس بود که بنی صدر را از ریاست جمهوری کشور خلع کرد و امام راحل بر آن صحه گذاشتند.

سلیمی با اشاره سخنان مقام معظم رهبری در آخرین دیدار با مسئولان کشور، گفت: رهبر در دیدار اخیر توصیه کرد مسائل اصلی و فرعی کشور را از هم جدا کرده و در سخنرانی‌ها به جای پرداختن به مسائل فرعی و اظهار نظر، به  مشکلات اصلی کشور بپردازیم، با وجود چنین توصیه‌ای، آقای احمدی‌نژاد در سخنرانی اخیر خود مجلس را دیگر در راس امور ندانست.

وی تاکید کرد: متاسفانه رییس جمهور به جای اینکه مسائل مهم کشوری را مطرح کند در پی القای بی اعتباری مجلس و اختلاف بین قوا است.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet