حلول ماه ربیع الاول
1389/06/30 11:51:00
سرویس سیاسی
فهرست العراقیه:

تنها به دنبال تحقق اصلاحات هستیم

**فهرست العراقیه اعلام کرد دلیل پافشاری‌اش برای دراختیار گرفتن نخست‌وزیری تحقق اصلاحاتی است که در نظر دارد.‌

به گزارش خانه ملت به نقل از روزیترز، "طارق هاشمی" عضو برجسته فهرست العراقیه اعلام کرد اولویت فهرست العراقیه تحقق بخشی به برنامه انتخاباتی اصلاح طلبانه خود است و اهمیتی برای سمت‌های دولتی قائل نیست.

هاشمی در ادامه گفت: فهرست العراقیه از هر راه حلی که به تسریع در تشکیل دولت جدید کمک کند استقبال می کند و هدف از پافشاری برای دراختیار گرفتن نخست وزیری، تلاش برای برآورده کردن مطالبات رای دهندگانی است که به آنها وعده داده بود اصلاحات مورد نظر آنها را انجام دهد.

انتخابات پارلمانی عراق نزدیک به هفت ماه پیش برگزار شد ولی اختلاف احزاب پیروز انتخابات به ویژه در مورد دراختیار گرفتن نخست وزیری تشکیل دولت جدید در این کشور را تا کنون به تاخیر انداخته است.

"ایاد اعلاوی" رئیس فهرست العراقیه با کسب 91 کرسی بیشترین کرسی ها را در انتخابات به خود اختصاص داد و معتقد است به عنوان بزرگترین حزب باید نخست وزیری را در اختیار بگیرد.

 از سوی دیگر فهرست دولت قانون به ریاست " نوری مالکی" با کسب 89 کرسی بر نخست وزیری مجدد مالکی اصرار دارد. ائتلاف ملی عراق به ریاست" عمار حکیم" با در اختیار داشتن 70 کرسی چندی پیش "عادل عبدالمهدی" را به عنوان نخست وزیر پیشنهادی معرفی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet