هدر موبایل
1389/06/30 11:59:00
سرویس سیاسی
فلاحت‌پیشه:

پرهیز از اختلاف‌افکنی ویژگی بارز دوران دفاع مقدس بود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بسیاری از بندهای قطعنامه ۵۹۸ قابل پیگیری و عملیاتی شدن است گفت: من ازگفته‌های برخی مسئولین تعجب می‌کنم که می‌گویند این قطعنامه ممکن است منجر به گرفتن غرامت از عراق نشود در حالیکه خود این افراد مسئول پیگیری قطعنامه بودند و اگر تاکنون تعللی صورت گرفته از کوتاهی همین افراد نشات می گیرد.

"حشمت الله فلاحت پیشه" نماینده اسلام آباد غرب، دالاهو، کرند غرب، گهواره و حمیل در گفتگو با خبرنگار خانه ملت مهمترین شاخصه دوران 8 سال دفاع مقدس را حفظ وحدت داخلی عنوان کرد و اظهارداشت: پرهیز ازاختلاف افکنی در داخل خصوصا در بین نخبگان ویژگی بارز دوران دفاع مقدس بود.

وی افزود: حتی اگر اختلافی هم وجود داشت اجازه داده نمی شد این اختلاف به بدنه کشور برسد زیرا در آن صورت کنترل اختلافات و تنش‌‍‌ها غیر ممکن می شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه باید از تجربیات دوران مقدس برای رسیدن به حقوق و منافع ملی بهره برداری شود گفت: تجربه 30 ساله کشورمان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، نشان داده است تا زمانیکه مردم را راضی نگه داریم و در راستای خواسته‌ها و اهداف آنها حرکت کنیم ،در مقابله با دشمنان داخلی و خارجی موفق‌تر خواهیم بود.

فلاحت پیشه تصریح کرد: امروز نیز همانند گذشته باید رفع نیازهای مردم و رسیدگی به مشکلات آنها در اولویت کاری مسئولان کشور قرار گیرد و از توجه به این مساله مهم غفلت نکنند.

نماینده اسلام آبادغرب با اشاره به سیاست خارجی کشورمان در دوران جنگ 8 ساله با عراق اظهارداشت: اصل مهم و اساسی در ارتباط با جامعه جهانی این است که با زبان منطق با دنیا صحبت کنیم، سیاستی که در دوران جنگ با عراق به خوبی و هوشیارانه دنبال می شد.

وی ادامه داد: حتی در آن دوران با وجود اینکه کشور ما مورد حمله قرار گرفته بود سیاست تهاجمی و جنگ طلبانه را در پیش نگرفتیم، و با منطق دفاعی با دشمن مقابله می کردیم.

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه نباید کشورمان را به عنوان یک تهدید در دنیا مطرح کنیم، خاطرنشان ساخت: امروز نیز باید با زبان منشور ملل متحد و مقررات کنوانسیون‌های بین المللی با دنیا برخورد کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: در شرایطی که بعضی کشورهای استکباری و دشمنان جمهوری اسلامی تلاش می کنند که ایران را به عنوان یک تهدید به دنیا معرفی کنند، نباید از موضع منطق دیپلماتیک خارج شویم و با بهره گیری از تجربیات سیاست خارجی در دوران جنگ، آنها را در رسیدن به اهداف شوم‌شان ناکام بگذاریم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی به رشادتها و ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: همین ایثارگری‌ها و از جان گذشتگی‌ها بود که موجب شده امروز هیچ کشوری در منطقه جرات حمله به ایران را نداشته باشد چرا که به خوبی می دانند در صورت حمله چیزی جز شکست نصیبشان نخواهد شد.

وی افزود: بر طبق آمار 36 کشور دنیا از عراق در دوران جنگ عیله ایران با کمک‌های نظامی، مالی و لجستیک حمایت می کردند، اما در نهایت این کشور ما بود که توانست با رشادت مردم غیورش، با اقتدار دشمن را شکست دهد و در قالب قطعنامه 598 به اهداف خود برسد.

فلاحت پیشه در ادامه با بیان اینکه بسیاری از بندهای قطعنامه 598 قابل پیگیری و عملیاتی شدن است اظهار داشت: من از گفته‌های اخیر برخی مسئولین تعجب می کنم که می گویند این قطعنامه ممکن است منجر به گرفتن غرامت از عراق نشود در حالیکه بسیاری از بندهای این قطعنامه خصوصا بندهای 6 و 7 آن با حسن نیت قابل پیگیری است و به نتیجه هم خواهد رسید.

نماینده اصولگرای مجلس تاکید کرد:آقایانی که امروز این حرف‌ها را می زنند خود در آن دوران مسئول پیگیری قطعنامه بودند و اگر تعللی صورت گرفته مطمئنا از کوتاهی خود این افراد نشات می گیرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet