خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/02/31 10:40:00
سرویس صحن
رئیس مجلس در پاسخ به تذکر حسنوند:

زیاد صحبت کردن معیار فعال بودن یک نماینده نیست

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده سلسله و دلفان گفت: زیاد صحبت کردن معیار فعال بودن یک نماینده نیست و چه بسا نمایندگانی که کمتر حرف می زنند و بیشتر کار می کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمودرضا حسنوند در جلسه علنی روز سه شنبه با استناد به مواد 21 و 22 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: هیات رئیسه باید یک بررسی دقیق و درستی انجام دهد و کارنامه هر نماینده را به خودش ارائه دهد.

وی افزود: ما در این دوره از مجلس افرادی را داشتیم که فقط 20 دقیقه تاخیر داشتند در صورتی که نمایندگان دیگری هستند که حدود 6000 دقیقه تاخیر داشته اند تا حدی که حسابداری مجلس آنها را جریمه نقدی کرده است.

نماینده سلسله و دلفان خاطرنشان کرد: در ارتباط با تذکرات، تسلط بر آیین نامه داخلی، اخطارها، تذکرات کتبی به وزرا، سوالات، تحقیق و تفحص ها، ارائه طرح ها و پیشنهادات و حضور فعال در رای گیری ها، هر نماینده باید کارنامه خودش را ببیند و حتی مردم حوزه انتخابیه حق دارند بپرسند نماینده ما در طول چهار سال در مجلس چه رتبه ای را کسب کرده است.

حدادعادل در پاسخ به این تذکر گفت: البته ارزیابی کار درستی است و عیبی ندارد در مجلس از کار نمایندگان ارزیابی شود، منتهی مشکل به دست آوردن یک معیار برای ارزیابی است.

وی افزود: اینکه زیاد صحبت کردن را معیار فعال بودن یک نماینده و ساکت بودن را نشانه کم کاری بدانیم معلوم نیست که درست باشد. یک عبارت های تکراری را هر روز گفتن دلیل فعالیت نمی شود.

رئیس مجلس تصریح کرد: خوب است یک ترازویی برای سنجش نمایندگان درست شود، منتهی اینکار را با عجله نمی توان انجام داد و کارهایی هم که بیرون انجام داده اند مخدوش است و من در سال هایی پیش به کسانی که نمایندگان را بر حسب آمارهای ظاهری طبقه بندی کرده بودند اعلام کردم که این کار درست نیست و چه بسا ما نمایندگانی داریم که کمتر حرف می زنند و بیشتر کار می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet