خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/06/30 12:33:00
سرویس سیاسی
نمایندگان استان یزد تاکید کردند:

احیای ارزش‌های دفاع مقدس راه مصون ماندن از تهدیدات دشمنان است

**کاظم فرهمند نماینده مردم بافق ومهریز و سیدجلال یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس با نشریه بشارت نو گفتگو کرده است که متن این مصاحبه در پی می‌‌آید.

حفظ اسلام تبعیت از رهبری و خدمت به مردم؛ راه حفظ ارزشهای دفاع مقدس

"کاظم فرهمند" نماینده مردم بافق ومهریز در این باره به خبرنگار ویژه نامه مجلس و مردم استان یزد نشریه بشارت نو گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس در کشور ما شاید دورانی باشد که در هیچ جای دنیا و در هیچ برهه‌ای از زمان مشابه آن وجود نداشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی در ادامه تأکید کرد: برای حفظ و احیای این آثار ارزشمند به جا مانده از دوران هشت سال دفاع مقدس باید به مشکلات مردم رسیدگی شود تا آنها نیز در راستای حفظ این آثار تلاش کنند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس همه مردم از خود گذشتگی و ایثار داشتند و برای آنکه دوباره این فرهنگ در بین مردم زنده شود باید به سه عامل حفظ اسلام تبعیت از رهبری و خدمت به مردم توجه شود و تنها در صورت تحقق این سه عامل است که از ارزش‌های دفاع مقدس دفاع کرده‌ایم.

عزت، توسعه و امنیت ما در گرو حفظ ارزشهای هشت سال دفاع مقدس است

"سیدجلال یحیی‌زاده"نماینده مردم تفت و میبد اظهار داشت: همه عزت، افتخار، توسعه، پیشرفت و امنیت ما در گرو حفظ و احیاء آثار ارزشمند دفاع مقدس است.

 تصریح کرد: در آستانه سالگرد شروع جنگ تحمیلی یکی از واجب‌ترین واجبات، احیاء ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود: یکی از بهترین راهها که بخواهیم کشورمان همیشه از همه‌ خطرات دشمنان مصون بماند، آن است که اجازه ندهیم ارزش‌هایی که در هشت سال دفاع مقدس در این کشور به صورت گسترده و عمیق دیده شد، به فراموشی سپرده شود.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس گفت: همه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن نیز در این راستاست که ما آن ارزش‌ها را فراموش کنیم. به هرحال نباید آب به آسیاب دشمن بریزیم و خود موجب فراموش‌شدن آن ارزش‌ها و ویژگی‌ها شویم.

یحیی‌زاده گفت: همان‌گونه که در آن سال‌ها با آن ارزش‌ها بدون سلاح خاصی تنها به خاطر ایمان و اراده نسل جوان کشور و آحاد ملت، توانستیم این کشور را از یک جنگ تمام عیار همه دشمنان نظام نجات دهیم، طبیعتا در همه‌ عرصه‌ها و در تمام جنگ‌های نرم، فیزیکی و سخت و نظامی هم می‌توانیم با همان ارزش‌ها، در برای تهدیدات ایستادگی کنیم.

وی افزود: احساس می‌شود در کشور ما موزه‌ جنگ به آن شکلی که لازم بوده، دیده نشده است، البته در سطح کشور و در تهران چیز‌هایی وجود دارد، ولی نه در خور و شایسته هشت سال دفاع مقدس. چرا نباید ما مانند برخی از کشور‌هایی که درگیر جنگ جهانی دوم شدند از موزه‌های بزرگ آن شکلی که در این کشورها وجود دارد، داشته باشیم که به نحوی بتواند بازتاب آن ارزش‌ها هم باشد؟ در حالی که می‌توانیم موزه‌هایی داشته باشیم که برای همه‌ دنیا در همه‌ سطوح علمی جالب و جذاب باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است: کار دیگری که باید انجام شود که البته کم و بیش انجام می‌شود برگزاری یادواره شهداست. خوشبختانه این یاد‌واره‌ها به شکل منطقه‌ای حتی صنفی و قشری هرازچندی به خوبی برگزار می‌شود که نباید این مسئله را دست‌کم بگیریم. وی زنده نگه‌داشتن یاد شهدا را زنده نگه داشتن راه شهدا و ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس دانست و آن را کمک‌کننده‌ مناسب و مؤثری دراین راستا برشمرد.

این نماینده‌ مجلس گفت: نکته دیگر این است که متأسفانه بازماندگان هشت دفاع مقدس بعضاً فراموش شده‌اند که به این مسئله باید بیشتر توجه کنیم و در همه سیاست‌های کلی کشور و مصوبات و قوانین و مقررات و مسائلی که پیش می‌آید، حتماً باید آنها مدنظر باشند و در هیچ موقعیتی آنها را فراموش نکنیم.

وی ساخت هنرمندانه‌ فیلم‌ها و سریال‌های مناسب که بازگو‌کننده‌ بخشی از آن ارزش‌ها باشد، را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: البته به شرطی این‌که هنرمندانی که قصد دارد آن فیلم را بازی یا تولید کنند، تا حدودی خود آن ارزش‌ها را باور داشته باشند و خود نیز تا حدودی آن ارزش‌ها را لمس کرده باشند. لذا این کار هم از راه‌های بسیار پسندیده‌ای است که می‌تواند به ما کمک کند.

نماینده‌ مردم تفت و میبد در خانه ملت خاطرنشان کرد: به هرحال اگر در این ایام دشمنان ما به قرآن و ساحت مقدس این معجزه بزرگ آسمانی اهانت کردند، به خاطر این است که می‌دانند ما هرچه داریم به خاطر عمل به قرآن است. ارزش‌های دفاع مقدس ما به خاطر این بود که ما قرآن کتاب آسمانی را در اختیار داریم که برخلاف سایر کتب آسمانی تحریف نشده و به آن پایبند هستیم. آنها خیال کردند می‌توانند به این شکل قرآن را از جامعه‌ اسلامی دور و محو کنند.

به نظر یحیی‌زاده، به هرحال در همه‌ جنگ‌ها و پیشا‌مد‌ها و مسائل و مصائبی که پیش می‌آید، توجه به آن ارزش‌ها که همه برگرفته از ارزش‌های قرآن و اسلام بود و امام و رهبری به ما معرفی کرده بودند، یک ضرورت است که آن را به هیچ وجه نباید دست کم بگیریم.

وی با بیان این‌که دفاع مقدس یک سرمایه‌ ارزشمند و بی‌نظیری است که در اختیار هیچ کشور دیگری نیست، گفت: لذا نباید این مسئله را دست کم بگیریم. گاهی برخی مردم کشور‌های دیگر از آن روزهای ما الگوبرداری می‌کنند و به شکل‌هایی در برابر دشمنانشان با همان الگو مواجه می‌شوند. ناپسند است که خودمان بعد از گذشت چند سال از آن دوران مسائل ایجاد شده در آن عصر را فراموش کنیم و به هدف دشمن که فراموش‌کردن آن ارزش‌هاست، کمک نماییم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet