خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/30 12:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عابدی:

پرداختن به مباحث ملی‌گرایانه مورد قبول قرآن و عترت نیست

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه پشت پرده اهانت به قرآن و پرده برداری از منشور کوروش سرویس جاسوسی انگلیس قرار دارد، گفت: هزاران منشور کوروش در یک آیه قرآن هم نمی‌گنجد و پرداختن به مباحث ملی‌گرایانه مورد قبول قرآن و عترت نیست.

محمدکریم عابدی نماینده مردم طبس و فردوس در خانه ملت در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مباحثی که پس پرده آنها بزرگ‌ترین تئوریسین‌های سرویس جاسوسی انگلیسی نقش بازی می‌کنند، گفت: دخالت سرویس‌های جاسوسی انگلیس در مسائل مختلف ریشه در تاریخ دارد و ساده اندیشی‌است که ما به این مسائل روبنایی نگاه کنیم و در این شرایط عمق ماجرا درک نکنیم.

دبیر فراکسیون ایثارگران مجلس، تصریح‌کرد: مهم‌ترین فعالیت سرویس جاسوسی انگلیس به تشکیل رژیم صهیونیستی که برای اسلام‌ستیزی در اول قرن نوزدهم بر می‌گردد؛ چراکه نطفه شوم منشور صهیونیسم را یهودیان افراطی در انگلیس به جا گذاشتند که تبعات آن هنوز بر ملت‌ها مظلوم مستولی است.

عابدی با اشاره به اینکه لابی‌های بزرگ صهیونیستی مانند آی‌پک حاصل تلاش شوم سرویس‌های جاسوسی انگلیس است، اظهارداشت: "آی‌پک " مستقر در نیویورک به عنوان بزرگترین لابی صهیونیستی برای تاثیر گذاشتن بر سیاست جهانی خصوصا کشور آمریکا محصول برنامه ریزی شبکه فراماسونری_جاسوسی بریتانیا است.

 

*انگلیسی‌ها به دنبال نهادینه کردن سکولاریسم توسط رضاشاه بودند

وی به نقش انگلیس در تاریخ ایران اشاره کرد و گفت: انگلیس در دربار قاجار نخبگان ایرانی مانند امیرکبیر را به شهادت می‌رساند و قحطی‌های بزرگ با اشغال ایران در جنگ جهانی اول و دوم به ملت ایران تحمیل می‌کند که این‌ها فقط نمونه کوچکی از خیانات‌‌های دولت انگلیس در حق ملت ایران است که گزارش این واقع در کتاب قحطی بزرگ منتشر شده است.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون نخبگان در ادامه به انحراف در انقلاب مشروطه اشاره کرد و اظهارداشت: انحراف مشروطه بانفوذ انگلیس موجب شد تا بزرگ‌ترین علما به شهادت برسند و قیام مشروطه ملت ایران عقیم بماند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، خاطرنشان کرد: تلاش انگلیسی‌ها تا جایی بود که برای اسلام‌ستیزی به دنبال نهادینه کردن سکولاریسم توسط رضاشاه بودند؛ شهادت آیت‌الله مدرس بر اثر توطئه انگلیس توسط رضا پهلوی، یک نمونه از برنامه‌های ضداسلامی آنها بود.

 

*تحویل منشور کوروش تقویت ملی گرایی توسط انگلیسی‌ها است

عابدی در ادامه گفت‌وگوی خود تاکید کرد: در تحلیل معادله بسیار مهم اسلام‌ستیزی در ایران و جهان در اختیار گذاشتن منشور کورش توسط انگلیس‌ها به موزه ایران باستان وجود دارد تا تفکر ملی‌گرایی که در دوران پهلوی دوم خصوصا بعد از کودتای 28 مرداد با پشتیبانی غرب بوجود آمده بود، رشد بیشتری پیدا کند.

وی بیان کرد: در مرحله اسلام‌ستیزی در ایران در دوران پهلوی، غربی‌ها به مرور شاه را با مهره‌های وابسته به خود مانند علم وادار می‌کنند جشن‌های 2500 ساله برقرار می‌کند و با حضور در پاسارگارد اظهار بدارد که کوروش آسوده بخواب که ما بیداریم که این تئوری‌های دیکته شده از دربار انگلیس بعد از سال‌ها توسط ملت ایران به زباله‌دان تاریخ پیوست اما برخی از افراد در داخل کشور با پوششی مناسب به دنبال زنده نگه داشتن آن هستند.

نایب رئیس فراکسیون مناطق محروم، تاکید کرد: اسلام‌ستیزی که توسط رژیم‌ نژاد‌پرست و اشغال‌گر قدس با معادله انگلیس‌ها به وجود آمده امروز میلیون‌ها انسان‌ها در فلسطین را آواره کرده است.

عابدی افزود: در این مقطع زمانی که اوج بی‌رحمانه تهاجم سیاسی و فرهنگی علیه اسلام و انقلاب است معادله پیچیده‌ای شکل می‌گیرد که نیمی از آن قرآن سوزی و سمت دیگر آن پرده‌برداری منشور کورش است که باید در این میان «اسلام‌ فروش» واقعی را پیدا کرد.

وی با بیان اینکه اسلام‌فروش به جز دست ناپاک انگلیس کسی دیگری نیست، ادامه داد: اسلام فروش ساده لوح داخلی ضمن پرداختن به میراث فرهنگی و ارجاع قرار دادن مباحث طاغوتی بر مسائل اسلامی سعی در جدا کردن اسلام و ایران دارد و با ورود منشور کورش که دغدغه اصلی مملکت ما نیست و دعوت از رئیس کتابخانه ملی و سفیر انگلیس در این مراسم در حالی که مجلس به شدت درباره کاهش روابط در همه ابعاد با انگلیس برنامه‌ریزی می‌کند، جای سوال دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: دعوت از این افراد در شرایطی که سفیر انگلیس یک ماه قبل در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی دروغ‌های بزرگ را گفت و دولت ایران را در مسائل هسته‌ای متهم کرد که با این اظهارات به جای برخورد با سفیر انگلیس که صلاحیت سیاسی او زیر سوال رفته، او را به مراسم رونمایی از منشور کوروش دعوت می‌‌کنند.

 

*هزاران منشور کوروش در یک آیه قرآن هم نمی‌گنجد

عابدی با بیان اینکه دعوت از دشمنان انقلاب در مراسم رونمایی از منشور کوروش به صلاح نظام جمهوری اسلامی نیست، گفت: در این مقطع زمانی که به قرآن کریم هتاکی می‌شود دشمان و عوامل داخلی آن‌ها باید بدانند که قرآن نور است و هزاران منشور کوروش اگر واقعی باشد در یک آیه قرآن هم نمی‌گنجد و پرداختن به مباحث ملی گرایانه مورد قبول قرآن و عترت نیست.

وی بیان کرد: حدیث گوهربار امام جعفرصادق (علیه‌السلام ) که «مومن چهار چشم دارد دو چشم در سر و دو چشم در دل» را ملت بعد از فتنه به خوبی درک کردند که اگر دو چشم سر ما نبیند ممکن است در چاله‌ای بیفتیم ولی دو چشم دل ما بصیرت است که نبود آن موجب خسران در دنیا و آخرت می‌شود.

عابدی تاکید کرد: آقایان به دوران خود رجوع کنند و ببینند که دو چشم دلشان روشن است؛ آیا دو چشم دل ما باید امروز اشک برای آتش زدن قرآن بریزد یا از بازگشت موقتی میراث طاغوت خوشحال شود.

وی تاکید کرد: تبلیغ اندیشه‌های کوروش با پرده برداری از منشور مورد پسند ملی‌گرایان و اسلام دوستان نیست چراکه این افراد، با بصیرت عمق ماجرا که ضربه به ایران است را دریافت کرده‌اند.

عابدی بیان کرد: معادله و نسخه نوشته شده صهیونیسم انگلیسی در پرداختن مسئولان به مباحث ملی‌گرایی در کنار هتک حرمت به قران جای سوال دارد که برخی افراد در ایران اسلام فروشی به نفع استعمار را رقم می‌زنند.

وی به معادله پیچیده جبهه وهن علیه اسلام اشاره کرد و افزود: این معادله آن قدر عجیب و پیچیده است که جز خود انگلیس‌ و رژیم صهیونیستی نمی‌تواند طراح آن باشد، که همزمان یک عده را بسیج می‌کند تا قرآن را آتش بزنند در کنار آن عده‌ای تشویق به ملی‌گرایی می‌کند.

عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس، اظهارداشت: سکوت دو میلیارد مسلمان از جمله وهابیون ساکن عربستان در مقابله با هتاکی به قرآن نشان از اقدام پشت برده انگلیس و رژیم اسرائیل دارد چرا که اگر کشوری جز انگلیس در پس این اقدام نبود ،آنها سکوت نمی‌کردند.

عابدی افزود: در واکنش به انتشار کتاب آیات شیطانی در جزیره انگلیس در سال 1367 حضرت امام خمینی(ره) حکم قتل سلمان رشدی صادر شد که این عمل موجب شد تا انگلیس، رشدی ملعون را زیر چتر امنیتی خود ببرد و از جان آن مرتدد محافظت کند و در ادامه این راه کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اعظم در دانمارک و هلند نشان از خباثت ضد دینی انگلیس و همراهان خبیث غربی او دارد.

وی از دولت‌های کشورهای اسلامی خواست که هر چه سریع‌تر از انگلیس فاصله بگیرند؛ چراکه در طول تاریخ در چند قرن گذشته انگلیس به جز نخبه‌کشی و لطمه زدن به حیثیت کشورهای اسلامی خصوصا ایران کاری دیگری انجام نداده است.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه عظمت ایرانیان به قرآن و عشق به حضرت علی (علیه‌السلام) است، ادامه داد: دعوت از رئیس کتابخانه ملی انگلیس و رونمایی از منشور کوروش برای ملت ما عزت و عظمت نمی‌آورد که این موضوع باید مورد توجه مسئولان ما قرار گیرد.

عابدی در پایان به حدیثی از ائمه معصومین که «مهر علی در دل موجب افتخار است» اشاره کرد و گفت: افتخار ما تمسک به بزرگ سرباز اسلام امیر مومنان است نه پرداختن به اندیشه‌های طاغوتی و غیر اسلامی.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet