ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/30 12:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده‌ اسلام‌آباد غرب:

کرمانشاه در جنگ دین خود را به خوبی ادا کرد

**یک عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس با بیان این‌که این استان در دوران دفاع مقدس دین خود را به خوبی به کشور ادا کرده است، بر این اساس خواستار توجه ویژه مسئولان به این استان شد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در آستانه هفته دفاع مقدس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نقش استان کرمانشاه در هشت سال جنگ تحمیلی، اظهار داشت: این استان در این دوران، به عنوان مرکز پشتیبانی غرب کشور عملیات‌های پرتنوع و پرنوسان این منطقه را مدیریت کرد.

نماینده‌ی اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس با یادآوری این‌که مردم استان در آن روزگار با شجاعت و ایثار مقابل دشمنان ایستادند و از ابتدا تا انتهای جنگ ضمن پشتیبانی از جبهه‌ها، با حضور در خط مقدم به دفاع از کشور پرداختند، ادامه داد:‌ استان کرمانشاه در جنگ دین خود را به خوبی ادا کرد.

نماینده‌ی اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس با اشاره به این‌که مردم استان متبوعش در طول دوران جنگ تحمیلی هر روز شاهد بمباران و موشکباران و شنیدن صدای آژیر زرد و قرمز بودند و برخی شهرهای این استان به طور کامل تخریب شد، در عین حال اظهار تاسف کرد که جنگ 8 ساله باعث از بین رفتن زیربناهای عمرانی استان کرمانشاه شد، و به فرصت‌های اقتصادی و تجاری استان ضربه‌ی اساسی زد.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی با اظهار این مطلب که بر خلاف شهرهای جنوب که بلافاصله پس از جنگ کار بازسازی آنها آغاز شد، هنوز بسیاری از فرصت‌های اقتصادی استان کرمانشاه به خوبی احیا نشده است، افزود: مردم استان کرمانشاه با وجود ایثار و فداکاری‌هایی که در دوران جنگ تحمیلی داشتند امروز هیچ ادعایی ندارند و خود را طلبکار هیچ‌کس نمی‌دانند اما ما معتقدیم حداقل مسئولان باید عنایت ویژه‌ای به این استان داشته باشند و واقعیات جنگ در این استان را بیشتر مورد اهتمام قرار دهند.

فلاحت‌پیشه با اظهار تاسف از وضعیت معیشت رزمندگان جنگ تحمیلی در حال حاضر اظهار داشت: متاسفانه گویا برخی مسوولان ما امروز این واقعیات و ایثارگری‌ها را به بوته فراموشی سپرده‌اند و حتی حق محرومیت برخی مناطق استان را حذف کرده‌اند.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: ضمن این‌که معتقدیم نباید هزینه جاری جدیدی برای دولت تراشیده شود، اما به هر حال باید تسهیلاتی را برای این مردم که ایثارگر واقعی‌اند و در مناطق عملیاتی زندگی کرده و مقاومت کرده‌اند، در نظر گرفت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم‌چنین با یادآوری این‌که در دوران جنگ ممانعت از شکل گیری جنگ عربی - عجمی که خواست صدام بود به عنوان یک سیاست تبلغاتی دنبال می‌شد، در پایان خاطرنشان کرد: امروز باید به جنگ تحمیلی نگاه ملی داشته باشیم، چراکه این سیاست تبلیغاتی، مختص آن دوران بوده و لذا امروز لازم است به گونه‌ای عمل کنیم که برخی واقعیات دوران دفاع مقدس در بعضی مناطق نایده گرفته نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet