هدر موبایل
1389/06/30 13:34:00
سرویس اقتصادی
یادداشتی ازانوشیروان بندپی

تأمین مسکن یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی کشور است

**"محسنی بندپی"نماینده مردم نوشهر و چالوس،یادداشتی را در مورد اهمیت تامین مسکن مناسب برای رفاه مردم در هفته نامه وارش نگاشته است که متن این در پی می آید:

اهمیت تامین مسکن مناسب برای رفاه مردم  به حدی اهمیت دارد که از آن به عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی توسعه‌یافتگی کشورها نام می‌برند.

تهیه مسکن به‌ویژه برای قشر کارمند و کارگر اهمیت و ضرورت بیشتری دارد تا بیشتر درآمد آنها صرف اجاره خانه نشود و آنها بتوانند به‌جای پرداخت این مبلغ، رفاه زندگی‌شان را افزایش دهند.

متأسفانه در شهرهای بزرگ حدود 50 تا 60 درصد درآمد افراد صرف اجاره خانه می‌شود که این شاخص بسیار نگران‌کننده است و باید فکری اساسی برای کاهش این مبلغ بشود. البته اقداماتی نیز در این زمینه صورت گرفته که از آن جمله می‌توان به فعالیت‌های مسکن مهر اشاره کرد که بسیار قابل تقدیر است و زمینه را برای خانه‌دار شدن اقشار مختلف فراهم می‌کند، اما روند احداث این منازل و ساختمان‌ها تا حدودی مورد اعتراض شهروندان قرار دارد.

این منازل و ساختمان‌ها معمولاً در جایی احداث می‌شوند که تقریباً از محدوده شهری دور هستند و همین امر باعث دلسردی برخی از مردم شده به طوری که نسبت به تهیه مسکن از این طریق رغبت چندانی نشان نمی‌دهند. به همین دلیل به نظر می‌رسد ضمن تقویت این چنین فعالیت‌هایی باید نگرش دیگری نیز برای ساختمان‌سازی در محدوده‌های شهری اتخاذ شود تا همه کارمندان و کارگران با شرایط مناسب بتوانند سرپناهی برای خود احداث کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet